Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Złoto dla Adama Cieślara

Istebniański dwuboista Adam Cieślar wywalczył złoty medal na trwającej od 24 stycznia 27. Zimowej Uniwersjadzie, która rozgrywana jest w słowackiej miejscowości Štrbské Pleso.

Uniwersjada zwana też Studenckimi Igrzyskami potrwa do 1 lutego. Organizatorem tegorocznych zawodów jest hiszpańskie miasto Grenada, jednak ze względu na trudności związane z przeprowadzeniem konkurencji narciarstwa klasycznego oraz biathlonu – ta część zawodów odbywa się na Słowacji (która została tym samym współgospodarzem) w miejscowości Štrbské Pleso.

Zawodnik z Istebnej triumfował 25 stycznia br. w pierwszej konkurencji zmagań kombinatorów norweskich - formule Gundersena (jeden skok i bieg na 10 km). Pojedynek był emocjonujący, gdyż po skokach Cieślar był trzeci: – To był ciężki wyścig na trudnej trasie. Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa, choć zaraz po finiszu nie byłem go pewny. Spodziewałem się niewielkich różnic w punktacji, biorąc pod uwagę wyniki po skokach– mówił zwycięzca.

Drugie miejsce zajął David Welde z Niemiec, a trzecie również Polak, Szczepan Kupczak.

To kolejny, czwarty już medal Adama Cieślara z Uniwersjady - w grudniu 2013 zdobył on złoto i srebro w konkurencjach indywidualnych oraz złoto w rywalizacji drużynowej.

Mat.pras./ red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: