Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Letni Puchar Kontynentalny w Wiśle

Już w ten weekend w dniach 8.08- 9.08 odbędzie się trzecia, duża impreza narciarska w Wiśle. Staruje Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich. Na wiślańskim obiekcie skoczkowie rywalizować będą w dwóch konkursach indywidualnych, w których wystartuje aż trzynastu polskich reprezentantów.

Letni Puchar Kontynentalny, po Mistrzostwach Polski i FIS Grand Prix, będzie trzecią dużą imprezą sportową rozgrywaną tego lata na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Na wiślańskim obiekcie odbędą się dwa konkursy indywidualne, a w każdym z nich wystartuje trzynastu reprezentantów, w tym trzech zawodników z Kadry A Łukasza Kruczka – Klemens Murańka, Jan Ziobro i Aleksander Zniszczoł.

Inauguracja Letniego Pucharu Kontynentalnego miała miejsce w dniach 4-5 lipca w słoweńskim Kranju. Konkursy, które miały tam miejsce, były bardzo szczęśliwe dla naszego zawodnika Dawida Kubackiego, który dwukrotnie stanął w Kranju na najwyższym stopniu podium i z kompletem punktów przewodzi w klasyfikacji generalnej tego cyklu. Wisła to drugi przystanek na mapie tegorocznego cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich.

Rok temu Polacy trzykrotnie stanęli na podium zawodów. Pierwszego dnia zwyciężył Słoweniec Cene Prevc, który okazał się lepszy od Piotra Żyły i swojego rodaka Mirana Zupancica, natomiast tuż za podium uplasowali się kolejno: Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Jan Ziobro. Drugi konkurs zwyciężył bezapelacyjnie Piotr Żyła.

Bilety na Letni Puchar Kontynentalny będzie można kupić w dniu zawodów przy wejściu na skocznię w cenie 10 złotych – miejsca stojące i 20 złotych – miejsca siedzące.

red./mat.pras

źródło: mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: