Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Lepiej zapiąć pasy - kolejna akcja policji.

To kolejna w tym roku już akcja o kryptonimie PASY. W czwartek (12.03.2015) policjanci użyją wszelkiego dostępnego sprzętu służącego do rejestracji tego typu wykroczeń. Cel akcji, tradycyjnie, poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 Celem akcji, którą jutro przeprowadzą na terenie całego śląska mundurowi, jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie będą podchodzić do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.

- Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym. – ostrzega st. asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

Do działań PASY, policjanci  wykorzystują lornetki oraz zestaw do automatycznej rejestracji wykroczeń – aparat z teleobiektywem. Mundurowi podczas akcji będą nie tylko karać, ale także będą pouczać dzieci oraz rodziców o niebezpieczeństwach wynikających z faktu niestosowania pasów bezpieczeństwa oraz fotelików.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: