Lekko, łatwo i wysoko

Mecz koszykówki pomiędzy AZS Politechnika Śląska z Gliwic a KS MOSiR Cieszyn, zapowiadał się na wyrównany pojedynek, zespoły już wcześniej spotkały się w poprzednim sezonie, a bilans meczy był 1:1.

Poprzedni sezon to już historia i było to widać już od pierwszych minut, na parkiecie rządził Cieszyn, a zawodnicy z Gliwic przyglądali się tylko jak skutecznie w ataku grają cieszynianie.  Już w pierwszych minutach spotkania kapitan zespołu Leszek Siwy trafił dwa rzuty za trzy punkty, co wprowadziło odpowiedni rytm w zespole trenera Łukasza Kuboszka.

Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem KS MOSiR Cieszyn 33:19, w której Michał Kaźmierczak znakomicie asystował przy zdobytych punktach naszego zespołu. W drugiej kwarcie Cieszyn prócz skutecznych ataków Mateusza Tomicy (22 punkty w meczu) i celnych rzutów za trzy Przemysława Rączki (4x3) uszczelnił obronę czego efektem była wygrana kwarta 26:8, zatem do przerwy nasi zawodnicy prowadzili już 59:27.

Gospodarze pokazali dobrą i skuteczną koszykówkę również w III kwarcie, a szczelnie wypełniona kibicami hala mogła już spokojnie przyglądać się jak Cieszyn dominuje nad Gliwicami. Końcowy wynik 113:64 świadczy o różnicy poziomu i przygotowania do sezonu i mimo dwóch porażek w pierwszych kolejkach, zespół zmotywowany wysokim zwycięstwem nad AZS PŚ Gliwice będzie walczył o miejsce w pierwszej czwórce premiowanej awansem do rundy finałowej.

Obecnie zespół z Cieszyna zajmuje 5 miejsce, ale prze nami jeszcze wiele spotkań, które trzeba wygrać. Pierwsze z nich już w następny weekend z akademikami w Katowicach

Patryk Trojan - 2

Najbliższe spotkanie w Cieszynie odbędzie się 5 listopada o godz. 17:00 w Hali MOSiR przy al. Jana Łyska 21 -  nasi koszykarze mierzą się drużyną Pogoń Ruda Śląska , bardzo ważne spotkanie dla zespołu z Cieszyna, ponieważ w ostatecznym rozrachunku będą się liczyły przede wszystkim zwycięstwa z zespołami, które awansują do finałowej fazy rozgrywek o II ligę.