Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Lednica: zgłębić tajemnicę kobiety.

Ponad 100. tysięcy osób, w tym wiele ze Śląska Cieszyńskiego wybrało się na spotkanie młodych Lednica 2000. Kobieta - dar i tajemnica to hasło Ogólnopolskiego Spotkania Młodych, które właśnie  5. czerwca odbywa się na Polach Lednickich.

Modlitewne spotkanie jakim jest Lednica gromadzi od 13 lat co roku ok. 100 tys. osób, wśród  których nie brakuje młodzieży ze Śląska Cieszyńskiego. Na lednickich polach po raz kolejny obecna jest również spora, bo aż 97-osobowa grupa z Zebrzydowic, którą opiekuje się ks. Mateusz Dudkiewicz. 
Redakcja Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL skontaktowała się z przebywającym w Lednicy księdzem Mateuszem i zapytała  o atmosferę jaka tam panuje – Jest Power – mówi żartobliwie ksiądz Dudkiewicz – Tysiące spowiedzi, wybór Chrystusa na Pana życia u źródeł chrztu Polski wobec kobiety – daru i tajemnicy - z podziwem i czułością – dodaje tym razem już poważnie wikary zebrzydowickiej parafii.

Tegoroczne lednickie spotkanie poświęcone jest kobiecie - Pragniemy zgłębić tajemnicę kobiety, uświadomić sobie doniosłość obecności kobiet pośród nas, poznać lepiej archetyp Ewy, misję Maryi, a w nich każdej kobiety, naszych matek i sióstr, a ostatecznie Kościoła, który również jest kobietą, małżonką Chrystusa – informują organizatorzy spotkania, które po północy zakończy spektakularne przejście przez Bramę III Tysiąclecia.

Wszyscy Ci, którzy nie są w stanie być osobiście w Lednicy mogą być razem z jej uczestnikami oglądając na żywo telewizyjną transmisję internetową: http://www.lednica2000.pl/spotkanie/5-czerwca-2010/transmisja/

[PL]
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: