Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Warsztaty Sztuk Walki

W Zespole Szkół Nr 1 w Skoczowie odbyły się warsztaty japońskich sztuk walki z okazji 25-lecia uprawiania Dju-Su Kung-Fu i Ju-Jitsu przez instruktora Ryszarda Bochm. Na warsztaty przybyli wysokiej klasy instruktorzy ze stopniami mistrzowskimi Aikido, Ju-Jitsu i Judo, którzy zaprezentowali techniki w tych stylach.

Techniki Judo prezentował m.in. instruktor taktyki i technik interwencji ze szkoły policyjnej w Katowicach. W szkoleniu wzięło udział ponad 60 osób. Byli to przedstawiciele Kung-Fu, Ju-Jitsu i Karate ze Śląska Cieszyńskiego.
Seminarium podsumował instruktor Ju-Jitsu i Samoobrony Ryszard Bochm, który zaprezentował dynamiczne techniki Dju-Su Kung-Fu. Styl Dju-Su Kung-Fu to nowoczesny system samoobrony dostosowany do wszelkich sytuacji. Styl ten zawiera szeroką gamę technik ręcznych i nożnych, rzuty ręczne, nożne, biodrowe i rzuty poświęcenia oraz dźwignie na wszystkie stawy.

- Walkę w tym stylu prowadzi się w stójce i parterze w zależności od zaistniałej sytuacji z jednym lub wieloma przeciwnikami. Głównymi zaletami tego stylu jest to, że adept tej sztuki walki w szybkim czasie uczy się technik obronnych niezbędnych do odpierania ataku przeciwnika między innymi przed nożem, kijem, duszeniami, ciosami i kopnięciami. Styl Dju-Su Kung-Fu technicznie zbliżony jest do chińskich styli Wu-Shu oraz do japońskich Aikido i Ju-Jitsu. Zawiera on również trzymania i wychylenia zaczerpnięte z Judo, ale najbardziej zbliżony jest do Ju-Jitsu, dlatego określany jest jako jego chińska odmiana  – wyjaśnia organizator warsztatów instruktor Ryszard Bochm.6 Toan-Dan Chan-Shaolin-Si i Dju-Su Kung-Fu/Ju-Jitsu.

(bsk)

zobacz fotoreportaż>>> 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: