Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Leczą duszę

Dzieci i młodzież w czasie pandemii zdają ogromny egzamin. Brak kontaktu z rówieśnikami, zajęcia edukacyjne on-line, problemy z brakiem czasu rodziców skupionych na zdalnej pracy, czy jej poszukiwaniem – to tylko niektóre powody, że coraz gorzej ma się ich samopoczucie psychiczne. Naprzeciw wychodzi Zespół Zakładów Opieki Medycznej, który uruchomił Poradnię Psychologiczną dla Dzieci i Młodzieży, gdzie można uzyskać bezpłatne porady.

Czy nasze dziecko ma tylko chwilową zmianę nastroju, czy potrzebuje wsparcia fachowców – na te i wiele innych pytań rodziców odpowiadają specjaliści poradni.
 
Pierwszy kontakt z naszą poradnią ma charakter diagnostyczno-konsultacyjny. W wyniku tych spotkań (2-4) zostaje wspólnie podjęta decyzja o dalszym postępowaniu. W ramach poradni możemy zaproponować: diagnozę psychologiczną, poradę psychologiczną, psychoedukację, psychoterapię np. indywidualną lub grupową oraz wizyty środowiskowe – informuje Zespół Zakładów Opieki Medycznej.

Ze wsparcia poradni mogą skorzystać dzieci i młodzież, które doświadczają trudności emocjonalnych (np. objawów lękowych, ataków paniki, obniżenia nastroju, doświadczenia kryzysowej sytuacji), a także trudności w relacjach interpersonalnych.
Z opieki mogą skorzystać także osoby, które opuściły szpital psychiatryczny i potrzebują kontynuacji psychoterapii, ale nie wymagają pomocy psychiatry.

Poradnia oferuje porady psychologiczne, których celem jest wsparcie pacjenta i rodziny w rozwiązywaniu pojawiających się trudności, psychoedukacja, wykorzystanie zasobów, którymi dysponuje rodzina oraz środowisko dziecka do poprawy jego funkcjonowania, ponadto sesje psychoterapii - przeznaczone dla dzieci i młodzieży zmagających się z nasilonymi trudnościami emocjonalnymi lub zakresie relacji interpersonalnych oraz ich rodzin będących również w sytuacji kryzysowej. Sesje odbywają się regularnie (np. raz w tygodniu), a w ich trakcie realizowane są wspólnie określone cele.
Dodatkowo również wizyty i porady środowiskowe, które mogą mieć charakter diagnostyczny, konsultacyjny lub terapeutyczny, ich celem jest wspieranie środowiska, w którym funkcjonuje dziecko, by maksymalizować efektywność udzielanej pomocy (np. wizyta domowa, obserwacje ucznia w klasie, udział w zespołach interdyscyplinarnych).

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej cieszyńskiego szpitala.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-10 20:39:19
Antykler Forte: dajcie spokój, znowu ataki na kler katolicki i podkładanie świń konsekrowanym
2021-05-11 10:55:27
miriam11: Teleporada, tylko teleporada im pomoże.
2021-05-11 11:05:38
miriam11: A i jak już trafiła ta nasza latorośł do szkoły ,to pod żadnym pozorem nie wolno im sprawdzać poziomu wiedzy przyswojonej w tym roku szkolnym. To by im wyżądziło niepowetowane szkody w psychice.
2021-05-11 19:50:37
krzysztof mm: miriam nie kompromituj się, wyrządzasz krzywdę nie tylko sobie ale całej swojej rodzinie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: