Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Lato z muzyką w Cieszynie

W cieszyńskim Parku Pokoju w ramach realizowanego projektu  “Ciesz się Cieszynem -1200 lat” odbył się koncert podczas którego wystąpili Śląscy Kameraliści. Śląscy Kameraliści  to zespół złożony z muzyków cenionej Filharmonii Śląskiej w Katowicach i o ugruntowanej pozycji w świecie muzyki. Tym razem głównym organizatorem spotkania był Urząd Miejski w Cieszynie.

- Ten rok jest rokiem szczególnym, obchodzimy w nim bowiem 1200-lecie legendarnego założenia Cieszyna. Mieliśmy to szczęście, że znaleźliśmy się, jako “Lato z muzyką” w projekcie tychże obchodów – podkreślił prowadzący spotkanie.

Rzadko kiedy estrada cieszyńskiego Parku Pokoju ma okazję gościć, aż szesnastoosobowy zespół.

Śląscy Kameraliści  rozpoczęli spotkanie od wykonania uwertura z opery "Wesele Figara” W.A. Mozarta. Wykonawcy to doświadczeni muzycy, absolwenci między innymi katowickiej Akademii Muzycznej. Artyści grają muzykę kameralną, która wymaga niezwykłej dokładności rytmicznej, intonacyjnej i brzmieniowej. Prezentują wysoki poziom wykonawczy i sporą dawkę muzykalności, co pozwala im koncertować z najwybitniejszymi solistami. Wykonują dzieła mistrzów baroku, klasycyzmu, romantyzmu oraz muzykę współczesną.

Cykl koncertów Lato z muzyką w Cieszynie organizowany był od wielu już lat przez Cieszyńskie Towarzystwo muzyczne. W tym roku impreza rozpoczęła się nieco wcześniej, przyciągnęła jednak wielu miłośników sztuki.

 

(bsk)

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: