Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Latająca Jurta na Wzgórzu Zamkowym, czyli co nieco dla najmłodszych

Warsztaty kreatywne, bransoletki z odzysku, energetyczne wampiry, świat herbaty, ogródki komunalne, czy batikowanie-to wszystko czeka na dzieci w latającej jurcie. Wakacje dla najmłodszych na Wzgórzu Zamkowym wystartowały właśnie dzisiaj (04.08).

Jurta to nic innego jak namiot, szczególnie charakterystyczny dla koczowników Wielkiego Stepu. Taki właśnie namiot przypominający miskę odwróconą do góry dnem można zobaczyć na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie. W tym specyficznym miejscu w najbliższych dniach atrakcji nie zabraknie. Od dziś (04.08) do piątku (08.08) na dzieci w wieku od 7 do 12 lat czekają interesujące warsztaty. Codziennie zaczynamy od 9.00. Zajęcia trwają gdzieś do godziny 14.30. Zaczynamy nasze spotkania śniadaniem, ćwiczeniami relaksującymi, a później mamy szereg różnych warsztatów – mówi Anita Kramarczyk z Fundacji LAJA.

Zajęć dla najmłodszych przez najbliższe 5 dni z pewnością nie zabraknie. W bogatym programie znalazły się między innymi: warsztaty kreatywne, czyli wykonywanie zabawek i ludowego rękodzieła, a także chińskich tradycyjnych dekoracji. Najmłodsi dowiedzą się również, jak bawią się ich rówieśnicy w Ugandzie. Na uwagę zasługuje kreatywny recykling, czyli pomysłowe wykorzystanie różnych materiałów wtórnych i odpadów, a także batikowanie (barwienie tkanin). Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak segregować odpady, czy oszczędzać energię. Łączymy przyjemne z pożytecznym. Będziemy opowiadać o ekologii, o zdrowym odżywianiu. Dzieci mają tutaj właściwie tylko posiłki wegańskie. Mówimy im, że jedzenie warzyw jest bardzo ważne i  zdrowe. W planach mamy również, między innymi malowanie koszulek, czy czytanie bajek. Dziś sadziliśmy roślinki – wymienia Anita Kramarczyk.

Latająca Jurta, to także spotkanie z herbatami świata, podkreśla Pani Anita. Mamy zaplanowaną degustację herbat. Będziemy opowiadać o różnych krainach, rodzajach herbat, skąd pochodzą. Nie zabraknie więc historii.

Latająca Jurta, czyli wakacje dla najmłodszych w tym roku odbywają się w Cieszynie po raz pierwszy. To jest nasza taka pierwsza inicjatywa. Chcemy zobaczyć, jak się sprawdzi. Mieliśmy taki pomysł, żeby zorganizować wakacje z Jurtą. Połączyć te spotkania z opowieściami o kulturze, o innych obyczajach – mówi Anita Kramarczyk, po czym dodaje. Na zajęcia można się cały czas zapisywać. Jak do tej pory mamy około 20 dzieci. Dziś jurtę odwiedziło kilkanaście osób, więc spokojnie można jeszcze przyprowadzać swoje pociechy.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: