Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kwarantanna a chorobowe. Czy można pracować zdalnie?

Codzienne raporty cieszyńskiego sanepidu informują o coraz większej ilości osób kierowanych na kwarantannę. Jaki wpływ ma taka decyzja na sytuację zatrudnionych?

- Obowiązkowa kwarantanna jest traktowana tak samo jak niezdolność do pracy z powodu choroby. Przysługuje wtedy prawo do wypłaty świadczeń pieniężnych z tytułu choroby, czyli wynagrodzenie za okres choroby lub zasiłek chorobowy. Do wypłaty tych świadczeń nie jest w takim przypadku potrzebne zwolnienie lekarskie - wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS-u w województwie śląskim.

Na kwarantannę kierowane są osoby, wobec których występuje ryzyko zakażenia koronawirusem, a nie chorzy na COVID-19. - To oznacza, że w przypadku, gdy pracownik w związku z odbywaniem kwarantanny nie wystąpi o zasiłek chorobowy a jego pracodawca wyrazi zgodę na pracę zdalną – może pracować zachowując prawo do pełnego wynagrodzenia za wykonaną pracę. Natomiast nie może pracować i jednocześnie pobierać zasiłku chorobowego - dodaje Kopczyńska.

KR/ZUS

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-19 14:16:28
Anthony: Kaczyński i spółka, wszystkie te kałuże szwedy pudy itd na dożywotnią kwarantannę za kratkami - opieka lekarska na wysokim więziennym poziomie, wikt według stawki 3 zł/dzień, raz w miesiącu widzenie z więziennym plebanem - tak się skończy ta epidemia, i to będzie jej jedyny pozytywny skutek
2020-11-19 14:30:25
koszor: Plandemia ma na celu ruinę gospodarczą, zadłużenie krajów, inwigilację i finalnie depopulację. Poszczególne kraje, w tym nasz, już zapowiadają masowe szczepienia.
2020-11-19 16:02:30
Antykler Forte: koszor, coś jest na rzeczy - to plandemia r e l i g i o z y, co szerzy się staraniem kasty uprzywilejowanych przebierańców po świecie już tysiące lat, a ma na celu hodowlę baranów na wielką skalę, ich dojenie i strzyżenie, od niepokalanego poczęcia aż do usranej śmierci - ty jesteś bez wątpienia jedną z jej ofiar
2020-11-19 18:18:50
pastor.: Dla pewnych środowisk to nie owa "religioza" stanowi problem, bez przeszkód promują tak nazywane "Nowe Ruchy Religijne". Kłopotliwa jest ETOSOWA MORALNOŚĆ wiązana z określoną grupą wyznań. Nawet socjalizm jest doktryną wywiedzioną z Pisma Świętego. Proponuję wnikliwą lekturę Tory.
2020-11-19 20:05:07
Jarex18: https://www.youtube.com/watch?v=ilRJ5FqR31k
2020-11-19 20:29:16
Jarex18: polecam od 19;48 minuty https://www.youtube.com/watch?v=utaVaL5vgog&t=681s
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: