Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kukiełki z fundacją MamGrono

W czwartek (22.08.2019) w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie, działającym przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka” odbyło się kolejne spotkanie, z cyklu „Bajowy Cieszyn”. Fundacja MamGrono tym razem przygotowała Domowy Teatrzyk oraz warsztaty z własnoręcznego wykonania kukiełek.

W ramach akcji „Bajkowy Cieszyn” co jakiś czas odbywają się wydarzenia skierowane do dzieci. Są to przedstawienia i warsztaty, które nawiązują do bajek. Tym razem panie z fundacji MamGrono, zdecydowały się pokazać, w jaki sposób można przygotować przedstawienie domowymi sposobami. Scenografia została wykonana z materiałów, które znajdziemy w każdym domu. Po zakończeniu krótkiego przedstawienia, dzieci mogły wykonać własne kukiełki.

Jak wyjaśniały prowadzące, wszystkie elementy scenografii, oraz głównych bohaterów teatrzyku można wykonać w domu, z rzeczy, które każdy z nas ma w szufladzie. W przypadku tego typu zabawy jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia — podczas wspólnej zabawy można przeżywać niesamowite przygody i tworzyć wspaniałe historie. Dzięki warsztatom, dzieci będą mogły w domu na nowo tworzyć świat, wraz ze swoimi kukiełkowymi przyjaciółmi.

- Tym razem uczestnicy zajęć mogli przygotować własne kukły i obejrzeć przedstawienie, jednak to nie koniec akcji „Bajkowy Cieszyn” Dzięki wsparciu śląskiego funduszu już początkiem września można spodziewać się kolejnych wydarzeń. Przed nami jeszcze jeden występ Studia Teatralnego, pokaz bajek oraz kolejny Domowy Teatrzyk – wyjaśnia Joanna Czerkowska z fundacji MamGrono.

Wkrótce zostaną podane daty kolejnych wydarzeń, skierowanych do dzieci wraz z rodzicami. Udział w przedstawieniach, zajęciach i warsztatach jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc i duże zainteresowanie, obowiązują zapisy. Wszystkie informacje na temat planowanych akcji są dostępne w mediach społecznościowych oraz na stronie prowadzonej przez fundację stworzoną przez mamy.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: