Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kończyce Małe: pożar ścierniska

W czwartek (22.08.2019) strażacy z lokalnych jednostek OSP i PSP walczyli z pożarem ścierniska w Kończycach Małych na ulicy Jodłowej. Ogień udało się opanować, jednak ratownicy musieli reagować szybko, w związku z ryzykiem przeniesienia ognia do pobliskiego lasu, lub zlokalizowanych zaraz przy ściernisku budynków mieszkalnych.

Do zdarzenia doszło w czwartek (22.08.2019) w Kończycach Małych na ulicy Jodłowej. Zastępy na miejscu pojawiły się przez 18 i natychmiast przystąpiły do działania - rozwijamy odcinki w75 rozdzielacz i I Rota nie pozwala wejść płomieniom do lasu a II Rota broni budynków mieszkalnych tuż obok pola. Inne zastępy po przyjeździe atakują pożar z drugiej strony prądami wody, jak i tłumicami (…). Na końcu jeszcze strzał z armatki, aby dogasić pogorzelisko i wypompować resztę wody ze zbiornika, aby powrót do bazy był bezpieczny — relacjonują strażacy z OSP KSRG Kaczyce.

Na miejscu łącznie pracowały 4 zastępy straży pożarnej (OSP Kaczyce, OSP Kończyce Małe oraz dwa zastępy z JRG Cieszyn) oraz patrol policji. Na szczęście ogień został szybko opanowany, a w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: