Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kubacki w czołowej „6”, zwycięstwo Graneruda

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich – Halvor Egner Granerud – tryumfował w niedzielnym konkursie w Titisee-Neustadt. Najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki (na zdj.), który zajął 6. miejsce. Spośród zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego najwyżej został sklasyfikowany Piotr Żyła, który był 16.

- Pochwały dla naszych chłopaków za walkę. Dziś to zdecydowanie nie był nasz dzień – przyznał Adam Małysz po niedzielnym konkursie na Hochfirstschanze. Ciężko się z nim nie zgodzić, gdyż wczoraj widzieliśmy dwóch reprezentantów Polski na podium, a dzisiaj najlepszy z biało-czerwonych był Dawid Kubacki, który zajął szóste miejsce.

Jak spisali się zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego? Spośród nich najlepszy był Piotr Żyła, który zajął 16. pozycję. Punktowali także Aleksander Zniszczoł oraz Paweł Wąsek – obaj zostali sklasyfikowani pod koniec trzeciej „10”.

- Warunki były trudne, ale pojawiły się też błędy na progu, u niektórych całkiem duże. Polskim bohaterem dnia jest Kuba Wolny, który dołączył do ekipy na PŚ w Titisee-Neustadt i wykonał dzisiaj super robotę (przyp. red. – był 9.). Teraz wracamy do domu, a kolejny weekend to już Zakopane – dodał dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN.

Ze zwycięstwa w konkursie radował się Halvor Egner Granderu, powiększając przewagę w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął jego reprezentacyjny kolega – Daniel Andre Tande – a na najniższym stopniu podium stanął Markus Eisenbichler z Niemiec.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:
1. Halvor Egner Granerud (NOR) 948 pkt.
2. Markus Eisenbichler (GER) 684
3. Kamil Stoch 622
4. Dawid Kubacki 473
5. Piotr Żyła 469
6. Karl Geiger (GER) 391
14. Andrzej Stękała 250
30. Aleksander Zniszczoł 79
34. Jakub Wolny 69
38. Paweł Wąsek 59
39. Klemens Murańka 57
51. Maciej Kot 17
65. Stefan Hula 2
67. Tomasz Pilch 1 

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: