Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Policja i sanepid „U Trzech Braci”

Od piątku (08.01) restauracja „U Trzech Braci” w Cieszynie serwuje dania już nie tylko na wynos, ale stacjonarnie. Właściciele zakazów koronawirusowych się nie boją, a klientów spragnionych normalności nie brakuje. Do akcji wkroczyła policja i sanepid.

Otworzyli się w piątek (08.01) i zrobiło się o nich i o Cieszynie głośno. Otwarcie lokalu pomimo zakazu przyciągnęło do restauracji „U Trzech Braci” nie tylko klientów, ale również policję i sanepid. Wczoraj (09.01) sprawą zainteresował się również poseł Lewicy Przemysław Koperski, który wspierał właścicieli restauracji również dzisiaj (10.01). Jutro będę wnioskował o wyjaśnienia do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach - komentuje na swoim profilu społecznościowym Koperski. Na miejscu był również Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek, którego poprosiliśmy o komentarz - Myślę, że na dzisiejsze wydarzenie trzeba popatrzeć przez pryzmat tego, co działo się na naszym terenie przez ostatnie 9 miesięcy. Mieszkamy w jednym z powiatów, które najwcześniej odczuły skutki pandemii m.in. poprzez zamknięcie granic. Co za tym idzie - 30% mieszkańców powiatu cieszyńskiego, uwzględniając rodziny pracowników transgranicznych, straciło możliwość zarobkowania. Potem nastąpiły kolejne ograniczenia, które miały i nadal mają istotny wpływ na prowadzenie normalnego życia, utrudniając, ograniczając lub zakazując wykonywania działalności gospodarczej. Należy mieć świadomość, że na naszym terenie w dalszym ciągu możliwość zarabiania jest znacznie powiązana z granicą, z gośćmi, turystami i klientami z Czech, którzy tutaj wydają swoje pieniądze. Trzeba to powiedzieć jasno - w tej chwili, w okresie kiedy nasi przedsiębiorcy, zwłaszcza z branży turystycznej, zarabiają na pozostałą część roku - całkowite zamknięcie działalności, jest dla tej branży dramatycznym ograniczeniem możliwości zarabiania. 

Jeżeli do tego dołożymy niedawny wyrok sądu z Opola, który uznał, że rozporządzenie nie może być podstawą do nakładania sankcji ani zamknięcia działalności gospodarczej, to wcale mnie nie dziwi reakcja przedsiębiorców i otwarcie lokali. Z drugiej strony, uwzględniając fakt iż przeważająca część społeczeństwa przestrzega reżimu sanitarnego, jak również mniejsza niż w poprzednich tygodniach ilość nowych zakażeń, należałoby apelować do władz w Warszawie o rozważne, ale w miarę szybkie otwieranie branż, które na ten moment nie mogą prowadzić działalności, co powoduje  kolosalne straty finansowe. Część przedsiębiorców ma już tak poważne kłopoty finansowe,  że nie mają żadnych środków nie tylko na działalność, ale i na życie.

Po interwencji policji, lokal póki co, nie został zamknięty. Restauracja nadal działa i obsługuje klientów. Jaki będzie finał tej sprawy? Będziemy Was informować. 

 

MSZ

 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

31
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-10 19:55:01
sciemal: Wszyscy właściciele lokalów powinni się skrzyknąć i otworzyć swoje interesy-nikt im za darmo pieniędzy nie daje a pracować zabraniają i to na podstawie jakiegoś rozporządzenia. Jeśli wszyscy by otwarli swoje lokale to mieli by pełno ludzi-bo wszyscy na to czekają a policja wtedy nie miała by wiele do gadania!
2021-01-10 20:04:40
Wiederholec: Płaskoziemcy kontratakują - z posłem Lewicy na czele.
2021-01-10 20:06:27
altacet: Żle zaczęli.Trzeba było skrzyknąć innych restauratorów.
2021-01-10 20:10:33
piki1969: wierze w ludzi i mam nadzieje , że nikt normalny do knajp w obecnej sytuacji chodził nie będzie. ale fakt sa tez płaskoziemcy i wielepy
2021-01-10 20:29:26
krzysztof mm: burdel jaki zafundowała Polsce władza PiS osiąga podczas epidemii swoje apogeum - ta banda złodziei i oszustów niezdolna jest do jakiegokolwiek zgodnego z prawem skutecznego działania - maja rację ci, co mandatów nie przyjmują, mają rację restauratorzy - PiS opróżnił państwową kasę na wyborcze kiełbaski, dziś kiedy jak nigdy potrzebne są rezerwy finansowe, kasa państwa jest pusta, a władza próbuje bezczelnie i bezprawnie wymuszać posłuszeństwo na wszystkich obywatelach, doprowadza do bankructwa firmy prywatne - jedyna możliwa droga na wprowadzanie takich restrykcji to ogłoszenie stanu nadzwyczajnego, a to się wiąże z koniecznością wypłaty odszkodowań - trzymam kciuki za właścicieli restauracji i podobne inicjatywy w całej Polsce
2021-01-10 20:47:24
tom lem: ... i dali się sprowokować zadymiarzom, nie zważając na konsekwencje. Tylko czekać aż im lewactwo własnymi kciukami pomoże ;-)
2021-01-10 21:04:27
Waldo94: Haha, poseł zamordystycznej lewicy popiera wolność gospodarczą ????
2021-01-10 21:23:15
jasper: Kaczynski - „ czlowiek wolnosci" z 2016 kaze policji tluc kobiety, wysyla ich na restauratorow bez zadnego trybu . DNO!
2021-01-10 21:23:59
Mach: Pomyślcie- oto trzej bracia , młodzi ludzie poświęcili wszystkie swoje oszczędności aby uruchomić lokal. Nie oczekiwali od nikogo wsparcia. Wzięli sprawę w swoje ręce i ciężką pracą postanowili odzyskać zainwestowane pieniądze i jeśli się uda w niełatwym biznesie zarobić na utrzymanie swoich rodzin i rodzin zatrudnionej tam obsługi prowadząc lokal w cieszyńskim grajdole na nieprzeciętnym poziomie. A tu od kilku miesięcy całkowita blokada. Teraz początek roku, trzeba wykupić koncesje na alkohol za 12 000 zł a perspektywa otwarcia lokalu nie określona- dla nich taki stan jeśli potrwa przez kolejne miesiące to śmierć materialna dla nich i ich rodzin, także rodzin pracowników. Ta desperacja jest uzasadniona.
2021-01-10 22:04:33
piki1969: było oczywiste poł roku temu , że taka bedzie sytuacja na świecie a więc i u nas. Chyba , że to tylko w Polsce jest tak a nie inaczej. Przecież to nie wina Policji ani rządu jaki by nie był , że są obostrzenia ,zakazy i jest światowa pandemia. Chyba , że jej nie ma. Pij albo giń oto jest pytanie
2021-01-10 22:19:28
krzysztof mm: machu, oczywiście masz rację, ale tłumaczenie zwłaszcza etatowym politykierom czy policjantom co to znaczy wykupić w styczniu koncesję za 12 000 zł to jak próba przekonania lisa by się zlitował nad kurą, te kasty zawsze z dojenia podatników żyły i chcą tak żyć dalej - nadzieja taka, że fala tego dramatycznego wkurwu w całym społeczeństwie w końcu zmiecie tę nieudolną władzę, co ma pieniądze na wszystkie swoje zachcianki, fanaberie, kiełbaski wyborcze 500+ i inne, wypasione pensje dla krewnych i znajomych - ale nie ma ich dla bankrutujących setek tysięcy Polaków, co ciężką harówą przez lata całe dochodzili do jako takich wyników swych firm pozwalających na utrzymanie ich rodzin
2021-01-10 22:20:41
krzysztof mm: a ty pikuś wysmarkaj się, wytrzyj nos i idź spać bo widać, że zielonego pojęcia nie masz o co w tym wszystkim chodzi
2021-01-10 22:26:26
Mach: ->piki1969: nikt nie ma pretensji do służb, policji czy sanepidu-oni też pracują na życie. Desperacja restauratorów bierze się stąd, że koszty funkcjonowania restauracji pozostały, ale działalności zabroniono im prowadzić nie dając zapowiadanego rządowego adekwatnego wsparcia do poniesionych strat w stosownym czasie na okres blokady.
2021-01-10 22:33:13
piki1969: prawda jest taka , że każdy ma swój problem. nawet ty m&m's
2021-01-10 22:37:52
john: A kościoły nadal otwarte.
2021-01-11 07:56:57
wojtoj: @john - o co Ci chodzi, przecież morawiecki mówił, że kościoły są otwarte bo są wysokie. Jak wiadomo wirus boi się wysokości.
2021-01-11 08:43:40
Mach: Kretynów u nas nie brakuje. na ogół jak występują zagrożenia społeczeństwo się solidaryzuje z tymi co zwracają uwagę na swój los. Tylko debile mogą głosić takie poglądy, które stawiają naprzeciwko sobie społeczeństwo i skutecznie je dzielą by zabrakło w nim jedności. Co mają otwarte kościoły do protestu restauratorów? John: -szpitale podobnie jak kościoły także są otwarte i co z tego? One też funkcjonują w określonym reżimie sanitarnym. Wspierajmy zatem przedsiębiorców w tym restauracje i obiekty kultury i sportu by i im można było funkcjonować w warunkach pandemii, a nie czepiajmy się innych by rozbijać jedność.
2021-01-11 09:18:15
zatex: Z jednej strony rozumiem przedsiębiorców. Z drugiej, nie rozumiem ciemnej masy, która musi iść sobie np. posiedzieć w restauracji. "Bo musze" i kropka. Ale ok, ich sprawa. Wierzą czy nie wierzą w pandemię, niech się zarażają albo i nie, tylko niech potem jeden z drugim nie płacze że umiera i nagle ratujcie mnie wszyscy. A po wszystkim dalej będą panami tego Świata wpatrzonymi w koniec własnego nosa...
2021-01-11 09:34:33
Chochlik888: Nie ma takiego prawa, które może zabronić człowiekowi zaspokajać podstawowych potrzeb życiowych. Bez pracy nie ma pieniędzy. Bez pieniędzy nie ma jedzenia. Bez jedzenia nie ma życia. Bardzo proszę - możemy się zamykać ale zwolnienie z ZUS dla wszystkich i innych opłat i codziennie mam mieć na wycieraczce żywność na śniadanie, obiad i kolację. I mogę siedzieć w domu.
2021-01-11 10:20:40
tom lem: ... to racja "Kretynów u nas nie brakuje" trzej bracia urządzili sobie stypę w lokalu dla rynkowych zadymiarzy a tu się okazuje, że urządzili pogrzeb własnej działalności, porównując pełen lokal gości do usługi fryzjera z opolskiego. Pewnie im wyszło, że sankcje podzielą na trzech i wyjdą na tym proteście, lepiej ;-)
2021-01-11 10:38:02
Mach: Zatex-przecież to oczywiste ,że protest ma charakter symboliczny. Życie to nie hazard. Planujemy wydawanie pieniędzy na jakiś cel. ta restauracja powstała rok temu, wcześniej bracia Kwiek z "putyki" nakładem własnych środków zrobili przyjemny obiekt odkrywając historyczny strop,wyposażając lokal w niezbędne wyposażenie kosztem zaciągniętych kredytów, zatrudnili pracowników zdobyli klientelę, ufając temu państwu ,ktory konstytucyjnie zagwarantował im swobodę działalności gospodarczej i oni temu państwu zaufali. oczywiście nikt nie przewidział pandemii i rząd powinien na drodze konstytucyjnej z tą pandemią walczyć a my na drodze konstytucyjnej praw i zobowiązać dochowywać. Tyle ,że to państwo chce dzielić społeczeństwo i rządzić nim rozporządzeniami i tak jednym da a innych ma gdzieś. W oparciu o konstytucyjny stan wyjątkowy należało by wszelkie straty ponieść z budżetu bo wszyscy jesteśmy wobec prawa równi- a ten zapis okazał się martwy. c.d.n.
2021-01-11 10:40:41
Bugs: Można zrozumieć próby ratowania biznesu przez właścicieli ale głupoty motłochu, który się tam udał już nie sposób. Doskonały przykład, że pewną grupę ludzi trzeba trzymać krótko za pysk zakazami i nakazami bo inaczej nic tuman jeden z drugim nie zrozumie.
2021-01-11 10:40:44
Bugs: Można zrozumieć próby ratowania biznesu przez właścicieli ale głupoty motłochu, który się tam udał już nie sposób. Doskonały przykład, że pewną grupę ludzi trzeba trzymać krótko za pysk zakazami i nakazami bo inaczej nic tuman jeden z drugim nie zrozumie.
2021-01-11 11:01:32
Mach: Restauracja jest mała i pięć czy sześć stolików radykalnie niczego nie zmieni ani w pandemii ani w poziomie życia restauratorów 3 braci co najwyżej z trudem utrzymuje swoje i pracowników rodziny-tak po prostu zwyczajna praca na swoim. To wydarzenie należy rozumieć w kategorii desperackiej beznadziejności sytuacji zwłaszcza młodego pokolenia, które z trudem usiłuje znaleźć dla siebie miejsce w Polsce, pozostać na miejscu i desperacko poszukiwać sukcesu chociażby w tej mikro skali i uratować się przed nadchodzącą klęską. Tomie, lemie, bacz byś budując nagrobki zmarłym przypadkiem nie budował ich dla żywych. Ty jako przedsiębiorca masz okres prosperity- zmarłych przybywa, a nie tak dawno jeszcze krytykowałeś władze za utrzymywanie nieuczciwej konkurencji. Myślisz ,że bracia Kwiek nie potrafią ocenić swojej sytuacji- czasem lepiej umierać stojąc ,niż żyć na klęczkach-TVP wypaliło ci myślenie.
2021-01-11 11:07:52
tom lem: ... e tam " należało by wszelkie straty ponieść z budżetu bo wszyscy jesteśmy wobec prawa równi " - tak już było na początku 2020 , ale się okazało że ci bardziej równiejsi potrafili ograniczyć produkcję przez dwa miesiące by następnie wykazać kilku procentowy wzrost produkcji. Problem raczej w tym, że gdyby kózka wiedziała, że złamie nogę, toby nie skakała ;-) gdzie rynek - to dżungla, której przemierzenie podparte jest ryzykiem prawidłowych decyzji.
2021-01-11 15:24:18
Po Prostu: Mach: zatex nie rozumie, o co chodzi restauratorom, ale ty widać nie rozumiesz o co chodzi john'emu - on wspomina kościoły bo w ten sposób punktuje obłudę władzy PiS-owskiej, która dzieli ludzi na lepszy i gorszy sort, różne standardy dla różnych ludzi wyznacza i te "lepsze" dla tych "lepszych", po prostu
2021-01-11 20:45:14
Mach: ->Po Prostu, a ty to jesteś adwokatem john,ego, czy nim samym? Co z tego ,że kościoły są nadal otwarte? Co to ma wspólnego z restauracjami? Stawiasz znak równości pomiędzy kościołem a restauracją? To jeśli jesteś zdrowy na umyśle, czemu nie postawić zarzutu, że szpitale nadal funkcjonują i są nadal otwarte-czynne- może i te należało by pozamykać w czasie pandemii?Barani łbie, tłumaczę ci, wspieraj restauratorów a nie przeciwstawiaj ich tym, którzy mają potrzebę bycia w swoim kościele i tam szukać dla siebie miejsca. Ty nie walcz z wierzącymi korzystających z możliwości bycia w kościele podobnie jak z chorymi korzystających z pomocy szpitalnej. Jedni leczą duszę inni chore ciało, restauratorzy walczą o miejsca pracy dla siebie i swoich pracowników. Więc co tu jest do rozumienia czy też nie rozumienia? Solidarność ludzka to nie walenie pięściami w innych tylko rozumienie potrzeb ludzkich w tej konkretnej sprawie. Sam jesteś obłudnikiem.
2021-01-12 08:06:07
Po Prostu: Mach: twoja bezrozumna agresja i głupawe przyrównywanie kościołów do szpitali to objawy choroby, którą może już właśnie w szpitalu należy leczyć, a której się nabawiłeś z pewnością w kościele - i to jest ta różnica, po prostu
2021-01-12 09:03:20
Mach: Po Prostu:- widzisz jakżeś wpadł. Przecież to twój tok bezrozumnego myślenia. O wiele więcej mają wspólnego szpitale z kościołami niż Twoje idiotyczne przyrównanie restauracji z otwartymi kościołami-i to są objawy twojego krańcowego Po Prostu debilizmu, które wyniosłeś pewnie z WUMLu.
2021-01-13 07:22:36
Mach: W całej dyskusji na tym forum, najbardziej przeraża mnie postawa krzysztofa mm, który pod przeróżnymi nickami usiłuje prezentować opinie opozycji i tak jak opozycja za każdym razem przyczynia się do jej klęski i dalszych jej podziałów. Przyczynia się jedynie do frustracji jej niemocy i przejęcia władzy przez nią. Zero konstruktywizmu a tylko totalna krytyka i najlepiej za każdym razem dowalić kościołowi przy byle okazji. Oczywiście w tym momencie nawet największy przeciwnik PiSu traktuje tego delikwenta i jemu podobnych w rezultacie jako naganiaczy poparcia dla poczynań Kaczyńskiego i jego ekipy. A jakże, nie zaprzeczysz Krzysztofie mn ,że to właśnie Johny, Po Prostu, Jasper, ANtyForte, SantaClaus , ja-nek itd.to wszystko Ty. Właściwie z Politykierem i Donkiem T: możecie sobie podać rękę i ostatecznie powiedzieć ,że gracie do tej samej bramki. Na to liczy Kaczyński a ty świetnie wpisujesz się w jego strategię.
2021-01-13 07:23:54
Mach: No i nie zapomni lajkować czerwonymi łapkami z różnych nicków. Żałosny jesteś.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: