Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kto zinterpretuje Strumień?


Zorganizowali wystawę fotografii Bronisława Świeżego w Galerii pod Ratuszem, teraz na bazie tych prac powstał konkurs. A może ty masz ochotę zinterpretować stare strumieńskie fotografie?


Grupa fotograficzna C41 i Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na interpretację  strumieńskich fotografii. – Chcemy nawiązać do przeszłości i na bazie tego stworzyć coś nowego, dlatego też zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie szczególnie młodzież – powiedziała Portalowi OX.PL Agnieszka Korzeniewska z MGOK w Strumieniu.


Pomysł organizowania konkursu zrodził się wraz z organizacją wystawy Bronisława Świeżego „Strumień wczoraj i dziś”, którą można zobaczyć w Galerii pod Ratuszem. – Powstał pomysł, aby fotografie znajdujące się na wystawie móc zinterpretować i stąd konkurs. Choć zadaniem jest interpretacja fotografii, regulamin dopuszcza różne formy przedstawienia interpretacji. Może to być etiuda filmowa, praca plastyczna, muzyka czy nawet sama fotografia. Tu nie mamy ograniczeń – dodaje Agnieszka Korzeniewska.


W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku od 5-105 lat. Uczestnicy maja za zadanie dokonać interpretacji dowolnie wybranej fotografii, którą udostępnia organizator. Kartę zgłoszeniową można pobrać ze strony www.c41.pl lub w MGOK w Strumieniu. Uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie 3 swoje prace. Termin ich składania kończy się  1 sierpnia 2011r. o godz. 16.00. Prace należy składać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu – Rynek 9 z dopiskiem „konkurs na interpretację”.


Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 19 sierpnia o godz. 18.00 podczas otwarcia festiwalu artystycznego młodych SFART. Podczas ogłaszania wyników zostaną również wręczone przewidziane nagrody. Prace będą wystawione podczas Strumieńskiego Festiwalu Artystycznego Młodych SFART.

KOD

Poniżej prezentujemy niektóre z fotografii, które można zinterpretować:

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: