Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kto zadba o nas w Katowicach?

21 listopada – obok włodarzy naszego powiatu i naszych gmin - wybierzemy 7 radnych Sejmiku Województwa Śląskiego, którzy będą reprezentowali nasze interesy w Katowicach.

Sejmik Województwa Śląskiego – jest organem stanowiącym i kontrolnym województwa.- ma 48 radnych. Mieszkańcy powiatu cieszyńskiego będą mieli wpływ na wybór 7 z nich. Tego wyboru nie dokonamy sami. Powiat cieszyński obok bielskiego i żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała należy do okręgu wyborczego numer 1 (wszystkich okręgów wyborczych w naszym województwie jest siedem). Kto będzie nas reprezentował zależy od głosów oddanych w całym okręgu wyborczym numer 1.

W 2006 roku w naszym okręgu do Sejmiku Województwa Śląskiego mandaty zdobyły: PiS (3 mandaty), PO (2), PSL (1), i Lewica (1). Trzech radnych Sejmiku Województwa Śląskiego, który kończy właśnie kadencje, pochodziło z powiatu cieszyńskiego. Swoją kadencję kończą: Jan Kawulok (Cieszyn, obecny Wiceprzewodniczący Sejmiku), Karol Węglarzy (Cieszyn) oraz Alfred Brudny (Dębowiec).

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: