Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Książka o przyrodzie w Cisownicy dla Ciebie

Najważniejsze ciekawostki przyrodnicze można znaleźć w kompleksowym wydawnictwie przygotowanym przez gminę Goleszów i Stowarzyszenie Miłośników Cisownicy. "Nieznane oblicza cisownickiej przyrody. Przewodnik spacerowy" to także ciekawa lektura dla mieszkańców, którzy chcieliby bliżej poznać ten zakątek gminy Goleszów. 

- Walory miejscowości również te przyrodnicze trzeba promować. Gmina Goleszów właśnie wydała nową publikację w tym temacie. - Dziś, w czasach znacznego przekształcenia siedlisk przyrodniczych i często drastycznego wpływu działalności człowieka na krajobraz,  liczne walory Gminy Goleszów,  zarówno historyczne, geologiczne i przyrodnicze zasługują na popularyzację. Docenienie i poznanie takich walorów przez mieszkańców naszej gminy pozwoli na skuteczniejsze działania mające na celu ochronę bioróżnorodności na jej  terenie. Nadal, na naszym terenie, odkrywane są nieznane wcześniej stanowiska wielu gatunków, niestety odnotowuje się również zanikanie kolejnych miejsc dotychczasowego występowania roślin oraz zwierząt stąd konieczność publikacji, która zbierze istotne wiadomości na temat bogactwa przyrodniczego oraz  posłuży jako przewodnik dla osób podążających szlakami turystycznymi przebiegającymi przez teren naszej gminy - argumentują autorzy publikacji.

Przewodnik spacerowy ma przekazać mieszkańcom gminy i turystom, odwiedzającym rejon Cisownicy, kompendium wiedzy na temat zasobów przyrodniczych tego regionu. Do książki dołączono mapę z zaznaczonymi punktami określającymi lokalizację opisanych miejsc. Publikacja zawiera opisy tylko najistotniejszych obiektów i ciekawostek z nimi związanych, przez co, mamy nadzieję, wzbudzić u odbiorcy zainteresowanie tym regionem i skłoni do wędrówek oraz poszukiwania szerszej informacji o konkretnym obiekcie. 
 
"Nieznane oblicza cisownickiej przyrody. Przewodnik spacerowy" będzie dostępny bezpłatnie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Goleszowie i siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Cisownicy. 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: