Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pomóż uratować życie

29500 dolarów, czyli 120 tysięcy złotych - to cena terapii w Meksyku, która ma uratować życie pani Iwony z Cieszyna.

Iwona Barkowiak to 37-letnia mieszkanka Cieszyna, u której w 2019 roku zdiagnozowano nowotwór złośliwy głowy trzustki – nieoperacyjny. - Moje problemy zdrowotne zaczęły się w 2017 roku. Bardzo często bolał mnie brzuch. Niezliczone wizyty u lekarzy, diagnoza: nerwy i stres, leki – a brzuch jak bolał, tak bolał, zwłaszcza po jedzeniu. Trwało to ok. 2 lat – potem ból ucichł, a może po prostu przyzwyczaiłam się do tego bólu? Niestety, w połowie 2019 roku bóle brzucha stały się coraz silniejsze, ale w opinii lekarzy dalej ich przyczyną był stres. Aż do lutego 2020. Dopadł mnie tak silny ból, że aż płakałam. Rozpoczęła się diagnostyka. Badanie USG uwidoczniło guza w obszarze trzustki, badania, rezonans, wizyty u specjalisty od nietypowych nowotworów w Brnie i diagnoza: nowotwór złośliwy głowy trzustki. Nieoperacyjny, pozawijany o naczynia krwionośne – wyjaśnia Iwona Barkowiak.

Nowotwór daje przerzuty, jednak pani Iwona się nie poddaje. Mimo kiepskich rokowań znalazła alternatywną metodą leczenia, która jest dostępna w szpitalu w Meksyku. Szpital stosuje innowatorskie metody immunoterapii, które dają efekty, nawet w tak trudnych przypadkach - Odbyłam konsultacje przez Whatsappa i zostałam zakwalifikowana do terapii – głównie dzięki temu, że jestem cały czas na chodzie, że jem samodzielnie. Radość trwała krótko, bo zaraz pojawił się problem – skąd ja wezmę pieniądze? Wyliczony koszt terapii to 29500 dolarów dochodzi transport samolotem, a moja renta to tylko ułamek ułamka tejże kwoty – tłumaczy chora.

Mimo wsparcia rodziny, 120 tysięcy to cena niemal zaporowa, zwłaszcza że w tym przypadku toczy się wyścig z czasem. Dlatego chora postanowiła założyć zbiórkę w serwisie pomagam.pl i poprosić innych o pomoc w uratowaniu życia - Jestem świadoma, że mam mało czasu. Koszt dla mnie jest ogromny, ale cały czas mam nadzieję, że uda się zebrać odpowiednią kwotę. Mam nadzieję, że Wy, dobrzy ludzie, wesprzecie mnie choćby kilkoma złotymi. Uratujecie mi życie? – podsumowuje.

Link do zbiórki dostępny tutaj.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: