Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Książka ''Beskidy i Tatry. Straż góralskiej watry''

W piątek, 20 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej odbyła się promocja nowej publikacji regionalnej pod tytułem ''Beskidy i Tatry. Straż góralskiej watry'' oraz spotkanie z jej autorem, Władysławem Motyką.

Władysław Motyka z Milówki to autor wielu cenionych publikacji związanych z górami, a także były wiceprezes Związku Podhalan w Polsce.

Najnowsza książka Motyki pt. „Beskidy i Tatry. Straż góralskiej watry” to ósma już publikacja autora, poświęconą tym razem Związkowi Podhalan i jego rozwojowi na obszarze góralszczyzny polskiej. Autor ukazuje liczne związki górali z Beskidów i Podhala. Książkę wzbogacają unikatowe fotografie, również te z czasów II Rzeczypospolitej oraz mapy, ukazujące zasięg działania Związku Podhalan.

Na spotkaniu w Istebnej autor zaprosił obecnych do wędrówki opracowanym przez siebie „Karpackim szlakiem świętego Władysława”, który właśnie w Istebnej miał swoistą prapremierę. Zdaniem Motyki zdaniem, święty Władysław, którego historia zawiera wątki polskie, słowackie, węgierskie, jest postacią szczególną dla środkowej Europy. - Na slajdach zobaczyliśmy zdjęcia z przepięknych zakątków Rumunii, Słowacji czy Węgier, które są mocno związane nie tylko z postacią świętego, ale zapoznają nas także z tradycją, muzyką, architekturą i duchem Karpat – relacjonuje Barbara Juroszek z istebniańskiego GOKu.

Książkę „Beskidy i Tatry. Straż góralskiej watry” można zakupić w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej. Publikacja wydana w pięknej szacie graficznej, posiada twardą oprawę i liczy 424 strony. Koszt egzemplarza to 60 zł.

red./mat.pras.[Barbara Juroszek]
 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: