Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Krytyka zaprasza na filmy

Po dosyć niemrawej kampanii wyborczej warto skupić się na kinie. Przynajmniej tak, zdaje się, przekonuje cieszyńska Krytyka Polityczna, która 7 grudnia startuje z cyklem „To się w kinie nie mieści”.

Na początek będziemy mogli zobaczyć tajwański „Deszcz słodyczy” (7 grudnia, 20:00, siedziba KP na Moście Przyjaźni) – na film składają się cztery oparte na faktach opowieści, które mówią o lesbijkach we współczesnym Taipei. Za tydzień (14 grudnia, 20:00) zobaczymy „Naomi Klein  w Warszawie”, oraz „Doktrynę szoku”. Później przyjdzie czas na: „Dlatego, że żyjemy” (21 grudnia, 20:00), „Hanoi-Warszawa” i „Przyjdź do mnie” - dwie etiudy o emigrantach (4 stycznia, 20:00), „Bezkresną granicę” (11 stycznia, 20:00) oraz „Czerwoną kartkę” (18 stycznia, 20:00).

- Filmy, które będziemy wyświetlać, w większości przypadków, pojawiły się w kinach na krótko, na pewno nie można było ich zobaczyć w multipleksach. To kino zaangażowane w problemy społeczne, opowiadające historie ludzi z rożnych przyczyn wykluczanych, których problemy są marginalizowane bądź niezauważane – opowiada Anna Cieplak z Krytyki Politycznej, jedna z koordynatorek przedsięwzięcia. Dlaczego te filmy wyświetlone będą nie w kinie, ale Świetlicy Krytyki Politycznej? - Jak sugeruje nazwa cyklu – wybrane przez nas obrazy z różnych powodów po prostu „nie zmieściły się” w kinie – odpowiada Anna Cieplak.

Wstęp jest bezpłatny. Szczegółowy plan można znaleźć na blogu organizatora.

Łukasz Grzesiczak

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: