Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kradzieże na stokach

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Wiśle rozpoczęli akcję informacyjną przeciwko kradzieżom na stokach oraz w hotelach. Jak im zapobiec dowiedzieć się można ze specjalnie przygotowanych dla turystów ulotkach.

Co roku, szczególnie w okresie ferii zimowych, na stokach narciarskich oraz w ośrodkach wypoczynkowych dochodzi do kradzieży. Złodzieje kradną na stokach narty i deski snowboardowe pozostawione przez niefrasobliwych właścicieli. Wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, aby sprzęt narciarski zniknął ze stoku, czy sprzed lokalu gastronomicznego. - w pensjonatach i hotelach dochodzi do kradzieży pozostawionych w pokojach wartościowych przedmiotów. Łupem złodziei padają pieniądze, dokumenty, telefony i inne wartościowe rzeczy. Z reguły do przestępstw dochodzi, gdy gości hotelowych nie ma w pokoju. Jednakże znane są przypadki kradzieży metodą na tzw. „śpiocha”. Rabusie, wykorzystując sen gości hotelowych, wchodzą do otwartych pokoi i kradną ich rzeczy osobiste – informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Aby zapobiec takim sytuacjom dzielnicowy z wiślańskiego komisariatu asp. Bartłomiej Duraj, przygotował kampanię informacyjną, skierowaną do wszystkich wypoczywających w górach. -  Informacje prewencyjne, w formie ulotek, wspólnie z pozostałymi policjantami z Wisły będą wręczać w rejonie stoków narciarskich oraz hoteli i domów wczasowych, aby dotrzeć do możliwie jak największego grona odbiorców – dodaje rzecznik.

(red/mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-19 07:34:49
bronek91: Statystyka z niewykrytymi sprawcami wykroczeń i przestępstw w tym okresie rośnie i plecaki się denerwują? Ci co zgłaszają to często nie miejscowi i kwestia ze zniechęceniem do zgłoszenia często nie odnosi skutku? A potym trzeja wychodzić na drogi żeby notowania poprawić....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: