Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kotkowska rezygnuje. Lewica wspiera Platformę

Bożena Kotkowska rezygnuje ze startu w wyborach samorządowych. Swoją decyzję ogłosiła po debacie z Mariuszem Andrukiewiczem - kandydatem na burmistrza Cieszyna.

W czwartek wieczorem w Krytyce Politycznej odbyła się III Rozgrzewka Przedwyborcza z kandydatami na burmistrza Cieszyna. Ku zdziwieniu obecnych, Bożena Kotkowska już pod koniec spotkania, oznajmiła, że wycofuje się z kandydowania do fotelu burmistrza Cieszyna.

Uczestnicy debaty  nie kryli zdziwienia takim obrotem sprawy. Czujemy się oszukani, bo do końca myśleliśmy, że to debata kandydatów na burmistrzów Cieszyna – mówili wychodząc ze spotkania.

Bożena Kotkowska miała kandydować z ramienia cieszyńskiej lewicy. Była posłanka oraz radna Bielska-Białej przez dwie godziny opowiadała zgromadzonym podczas debaty mieszkańcom o wizjach zmiany miasta i wartościach jakimi się kieruje w zarządzaniu. Na koniec ogłosiła, że jednak kandydować nie będzie i popiera Danutę Łabaj startującą z listy PO

Ta decyzja zapadła podczas debaty – podkreślała Kotkowska - szukajmy tego, co nas łączy i na tym budujmy. Uważamy że jeśli będziemy współpracować, to więcej dla tego miasta zrobimy. Ja oczywiście będę wspierać radnych lewicy, ale również popieram kandydaturę Danuty Łabaj.

POSŁUCHAJ

Bożena Kotkowska podkreślała, że chce by Cieszynem rządziła kobieta. Połączyliśmy siły, żeby uzyskać lepszy efekt wyborczy – mówiła Kotkowska – to jest racjonalne podejście, ale nasz lewicowy program będzie realizowany.

Na pytanie dziennikarzy, czy w razie zwycięstwa Danuty Łabaj, Bożena Kotkowska zostanie jej zastępczynią usłyszeliśmy, że jeszcze takich rozmów nie prowadzono, ale byłoby dobrze gdyby tak się stało.   

Trzecie spotkanie przedwyborcze w Krytyce Politycznej było oparte na lekturze książki „Kuroń. Przewodnik Krytyki Politycznej”. Stała się ona punktem wyjścia do rozmowy na temat samorządności, zaufania i wspólnoty obywatelskiej. W debacie uczestniczyli Bożena Kotkowska i Mariusz Andrukiewicz – kandydaci na stanowisko burmistrza Cieszyna.

HBB

źródło: ox.pl
dodał: HBB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: