Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kosogłos, McCartney i nowy teledysk Papierskiego

18 czerwca w dniu urodzin Paula McCartneya premierowo można było usłyszeć najnowszy utwór Artura Papierskiego. "Kosogłos" to interpretacja piosenki McCartneya z tekstem własnym Papierskiego. Muzyk z Cieszyna na swoim koncie ma niejeden autorski utwór. Jego kawałki będzie można usłyszeć podczas koncertu w Dębowcu 31 lipca, a dzisiaj (24.06) zaśpiewa podczas Święta Trzech Braci w ramach koncertu piosenek Agnieszki Osieckiej - Cieszyn śpiewa Osiecką.

„Kosogłos” jest swoistym ukłonem w stronę mojego wielkiego mistrza, któremu zawdzięczam całą swoją muzyczną wrażliwość i pasję - przyznaje Artur Papierski w rozmowie z OX.PL. Kiedy poznałem Beatlesów miałem 17 lat i byłem klasycznym metalem w dżinsowej katanie, zasłuchany w takich zespołach jak AC/DC, Iron Maiden, Helloween, czy naszych: Turbo i TSA. Nagle czwórka z Liverpoolu, jak grom z jasnego nieba wkradła się do mojego serca. Przy początkowej fascynacji Lennonem, po poznaniu już całej dyskografii Paula McCartneya, wiedziałem, że to on wykreował moje spojrzenie na muzykę, którą wkrótce sam zacząłem tworzyć. Z biegiem lat piosenek przybywało, a możliwość ich realizacji w profesjonalnych studiach (m.in. Gitarek Studio), oraz współpraca z zawodowymi muzykami sprawiły, że ich poziom stawał się bardzo przyzwoity. Samo pisanie to dar, który ciężko wytłumaczyć. Po prostu zawsze miałem skłonność do wymyślania melodii, bo teksty zdarzało mi się pisać już wcześniej. Kilka piosenek, jakie zdarzyło mi się napisać, przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Wyróżniłbym na pewno „Olisankę”, kołysankę napisaną dla synka mojej koleżanki z zespołu, inspirowaną, a jakże... jedną z piosenek Paula - mówi Papierski.

Muzyk na swoim koncie ma niejeden autorski utwór. „Anioł tamtych dni” z kolei, to magiczna podróż do dzieciństwa i jednocześnie moje muzyczne spotkanie z producentami Katarzyną i Krzysztofem Gabłońskimi, uznanymi muzykami współpracującymi m.in. z Tomaszem Szwedem, czy Bandą I Wandą. Wreszcie „Trzej bracia” piosenka, która nigdy nie powstałaby, gdyby nie wspaniali ludzie skupieni wokół Browaru Zamkowego, dający mnóstwo energii, często będący wręcz inspiracją - zaznacza, po czym dodaje. Nie inaczej było z „Kosogłosem”, czyli coverem piosenki „Baby`s Request” McCartney`a, osadzonej w lekkim klimacie jazzowym, którą okrasiłem własnym tekstem, by choć małą namiastkę siebie do niej włożyć.

Teledysk do piosenki "Kosogłos" został nakręcony w Cieszynie, a inspiracją była scena z filmu „Forrest Gump”. W czasach kiedy wszyscy kręcą videoklipy, ciężko wymyślić cokolwiek nowego, dlatego postanowiłem sparafrazować słynną scenę z filmu „Forrest Gump” i wokół tej kultowej ławki (ta, wypożyczona z Domu Narodowego) osadzić sielankową fabułę i zrealizować ją całą podczas jednego ujęcia. Udało się to wszystko dzięki niezawodnemu Krzyśkowi Pudzie, który urzeczywistnił ten mój pomysł.

Wszystkie wymienione piosenki i inne można znaleźć na youtubowym kanale Artura Papierskiego - Helter Skelter 71. Na żywo cieszyńskiego muzyka będzie można posłuchać dzisiaj (24.06) podczas Święta Trzech Braci. O godz. 16:00 zaśpiewa w ramach projektu Cieszyn Śpiewa Osiecką, z kolei autorskie utwory zaśpiewa podczas koncertu w Dębowcu 31 lipca. Artur Papierski prowadzi również czwartkowe „Duszą Granie” na Browarze w Cieszynie. Jeśli wybierzecie się kiedykolwiek na czwartkowe „Duszą Granie” wówczas jest duże prawdopodobieństwo, że również tam dorwę się do mikrofonu, bo po prostu... kocham śpiewać - przyznaje. 

 

Zobacz również: McCartney i Artur Papierski 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-06-24 14:10:40
doler: Najpiękniejsze w tym wszystkim jest...udział Marty ;) Piękna sukienka.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: