Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Domagają się podwyżek. Zapowiadają akcję protestacyjną w cieszyńskich żłobkach

Pracownice cieszyńskich żłobków, których kwoty wynagrodzeń oscylują wokół najniższej krajowej, domagają się podwyżek. Od stycznia prowadzą aktywne rozmowy z burmistrz Gabrielą Staszkiewicz - nie przynoszą one jednak efektów.

W obu miejskich żłobkach pojawiły się apele opiekunek, w których proszą o wsparcie rodziców w rozmowach z miastem. - Pracujemy w systemie zmianowym, 8h dziennie, bez przywilejów przysługujących pracownikom oświatowym. Nasza praca polega nie tylko na opiece i pielęgnacji dzieci, ale również na organizowaniu zajęć dydaktycznych. Wszystkie pomoce i środki dydaktyczne, które wykorzystujemy do zajęć, pozyskujemy same i bardzo często z własnych środków finansowych. Ponadto, zabawki czy wyposażenie placu zabaw zakupujemy ze środków zdobytych między innymi na kiermaszach, piknikach czy sprzedawaniu zdjęć - przekonują w wywieszonych listach otwartych, pod którymi widać wiele podpisów rodziców popierających ich starania. 

Do kolejnych rozmów władz Żłobków Miejskich z burmistrz Staszkiewicz ma dojść w środę (29.6). W rozmowach mają uczestniczyć też przedstawiciele cieszyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, do którego chcą dołączyć opiekunki zatrudnione w placówkach. Działanie to ma wzmocnić ich pozycję negocjacyjną. 

Co więcej, pedagożki zapowiedziały też akcję protestacyjną polegającą na ograniczeniu obowiązków względem dzieci - będą nad nimi jedynie sprawować podstawową opiekę, rezygnując z wszelkich zajęć dydaktycznych, a także zawieszając prowadzenie Facebooka placówki. Dodają też, że w ratusz planuje ikwidację jednej z grup w Żłobku Miejskim nr 1, równoznaczną z redukcją etatów. 

Od wiceburmistrza Krzysztofa Kasztury otrzymaliśmy komentarz do sprawy. - Prowadzimy rozmowy zarówno z dyrekcją jak i pracownikami żłobków. Jesteśmy w trakcie analiz i szukania optymalnego rozwiązania, które pozwoli na wygospodarowanie środków na podwyżki. Na ten moment nie zapadły jeszcze wiążące decyzje - zaznacza. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-06-24 10:12:12
Hejo: Od platformy chcecie POdwyżki !! Bu ha haa Ni ma, nie będzie... są zakopane... :)
2022-06-24 10:15:31
1234567890: Przecież prezes podwyzszy wam najnizsza krajowa juz niedlugo:)
2022-06-24 12:47:57
Anthony: widziały gały co brały, niech wyjeżdżają
2022-06-24 12:48:37
iga: A dziury w rynku za co będzie finansować Pieniendzy nie ma i nie będzie na zmywak wyjechać i po problemie p Burmistrz
2022-06-24 12:52:11
Ar--Ai: rynek jest z dotacji UE, pieniądze dla budżetówki przerajfurzył i rozkradł Kaczor ze swoją bandą złodziei i oszustów
2022-06-24 14:07:18
tom lem: ... no!!! ten to jak ruski dyplomata "Jesteśmy w trakcie analiz i szukania optymalnego rozwiązania, które pozwoli na wygospodarowanie środków na podwyżki. Na ten moment nie zapadły jeszcze wiążące decyzje" Ważne, że sam dostał podwyżkę od szefowej, jego podwładni poczekają na podwyżkę minimalnej krajowej ;-)
2022-06-24 14:14:49
per: sołtysowa (i jej poboczna Tołdi) ma teraz ważniejsze rzeczy na głowie niż głupie żłobki. Teraz to trzeba beton lać!
2022-06-24 17:36:18
politykier: Zdaje się, iż bardziej niż problemami Pań służących miejscowej społeczności w żłobkach, cieszyński samorząd woli roztrząsać ambitniejsze zagadnienia (w swym mniemaniu). Szczególnym zainteresowaniem cieszą się tematy np. z zakresu polityki międzynarodowej, // https://wiadomosci.ox.pl/cieszyn-rada-chce-wyrazic... // https://wiadomosci.ox.pl/cieszyn-dyplomata-pisze-w... //, definiowaniem właściwego rozumienia nazizmu, czy pochyla się nad sprawami społecznymi o charakterze krajowym. Niejednokrotnie cieszyński samorząd (i nie tylko) próbuje wchodzić w zakres kompetencji rządu. Forsa na podwyżki powinna się znaleźć, gminę stać na bardzo kosztochłonne inwestycje, miasto chlubi się ze swego poszerzającego się grona milionerów, co w sposób oczywisty powinno przełożyć się na podatki // https://wiadomosci.ox.pl/przybywa-cieszynskich-milionerow... //. Samorząd to nie korporacja i tu trzeba się już liczyć z kosztami społecznymi ewentualnych zwolnień, redukcji etatów, czy konsekwencjami nieprzemyślanej perswazji.
2022-06-24 18:44:42
Gigi13: Zapraszamy na produkcję albo kasę... Odechce się Wam żądać czegokolwiek... Roszczeniowych coraz więcej.
2022-06-25 16:32:58
politykier: Uczciwi ludzie mają prawo do godziwych warunków pracy i płacy. Każdy zawód co do swego znaczenia jest równie ważny. Niedopuszczalne jest pogardzanie kimkolwiek przez wzgląd na jego miejsce zatrudnienia. Niestety czasem poniżanie innych bywa błędnie uważane przez niektórych za jeden z atrybutów władzy. Bez tych małych nie byłoby tych większych i każdy powinien być tego świadomy.
2022-06-26 09:16:34
św. Patryk.: no dobrze doncio, ale jak się ma to twoje pierdolamento do godziwych warunków pracy i płacy w zamian za współpracę z SB w latach stanu wojennego? o szczegółach opowie ci TW Olcha, eks-leśniczy z Wiślicy albo paru jego kolegów z podobnym CV
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: