Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kosmiczne jaja!

Już po raz 11. W Skoczowie organizowany jest konkurs na najpiękniejszą pisankę. Tegorocznym bohaterem jest Mikołaj Kopernik. Dlatego można spodziewać się… kosmicznych jajek!

To już tradycja okresu przed Wielkanocą – konkurs „Popisz się pisanką” na stałe zagościł do kalendarza kulturalnego Skoczowa. W tym roku przypada rocznica pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiąta rocznica śmierci wybitnego, polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Dlatego w tym roku Świąteczny Konkurs „Popisz się… pisanką”, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie we współpracy z Portalem Śląska Cieszyńskiego OX.PL, będzie związany z Mikołajem Kopernikiem – twórcą heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego, który decyzją Senatu RP stał się patronem 2023 roku.

Jaki jest cel konkursu „Popisz się pisanką”?

Celem Konkursu jest: kultywowanie zwyczaju tworzenia pisanek, rozwój wrażliwości twórczej uczestników Konkursu, aktywizacja społeczności lokalnej, promocja twórczości mieszkańców gminy Skoczów, kształtowanie umiejętności stosowania i łączenia różnorodnych technik plastycznych, poszerzenie i ugruntowanie wiedzy na temat życia i osiągnięć Mikołaja Kopernika.

Kto może wziąć udział w konkursie „Popisz się pisanką”?

W Konkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy gminy Skoczów (bez względu na wiek).

Co należy zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

W ramach Konkursu należy wykonać płaską pracę plastyczną w formie pisanki, która będzie przedstawiać: Mikołaja Kopernika / planety / Drogę Mleczną / statki kosmiczne / narzędzia miernicze / narzędzia astronomiczne / konstelacje gwiazd itp. W pracy należy połączyć różnorodne techniki plastyczne: rysowanie: kredkami, mazakami, węglem, malowanie: farbami, tuszami, szkicowanie: ołówkami, wyklejanie: wycinanki z gazet, papieru, bibuły; wyklejanie z plasteliny, grafika komputerowa: wydruk projektu z programu graficznego (Szczegóły w regulaminie dostępnym poniżej, lub na stronie pisanki.ox.pl)

Do kiedy można dostarczyć prace?

Czas na dostarczenie prac jest do 23. marca br.

 

Dokumenty do pobrania

Strona konkursu: pisanki.ox.pl 

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: