Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kosił trawnik- naruszył prawo

Pewien mężczyzna w Czeskim Cieszynie zapuścił kosiarkę w niedzielę i... naruszył prawo. W Czeskim Cieszynie w niedzielę ma być spokojnie, od północy do 9.00 i od 13.00 do północy nie wolno tam hałasować.

Przyszła wiosna i pierwszy przypadek złamania zakazu hałasowania. O interwencję strażników poprosili mieszkańcy ulicy Cmentarnej (Hřbitovní). - Patrol po dotarciu na miejsce zauważył 24-letniego mężczyznę koszącego trawę. Funkcjonariusze zwrócili mu uwagę, że łamie prawo i mężczyzna wyłączył maszynę - przekazuje Dorota Havlíková, rzeczniczka prasowa Czeskiego Cieszyna.

W Czeskim Cieszynie obowiązuje zakaz hałasowania przy użyciu kosiarek, pilarek, szlifierek, pił łańcuchowych itp. w niedzielę od północy do 9.00 i od 13.00 do północy. Ponieważ wielu mieszkańców skarżyło się na niedzielne hałasy, władze miasta wystąpiły w 2010 roku z ankietą, której wynik przesądził o wprowadzeniu regulacji (Pisaliśmy: NIE dla kosiarek w niedzielę).

Zdaniem Burmistrza Czeskiego Cieszyna Vita Slovaczka zakaz hałasowania ma zapewnić, że ludzie mają okazję wypocząć przed kolejnym długim tygodniem pracy i cieszyć się spokojną niedzielą: - Jednocześnie dajemy właścicielom domów i ogrodów cztery godziny na prowadzenie niezbędnych prac - powiedział Burmistrz.

Jak komentuje Dorota Havlíková, ludzie szybko przyzwyczaili się do zarządzenia i skargi dotyczące hałasu w niedzielę należą do rzadkości.


Zobacz też:

Przeszkadza im dźwięk kosiarek
(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: