Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koper w finale wojewódzkim

Dzisiaj w hali cieszyńskiego MOSiR-u rozegrano turniej półfinałowy Mistrzostw Województwa Śląskiego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjanych.
W zawodach obok gospodarzy - II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie - wzięły udział drużyny X Liceum Ogólnokształcącego im. I. Paderwskiego w Katowicach, II Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 w Chorzowie.

Nasz zespół w drugim półfinale zmierzył się z ekipą z Chorzowa. Pierwszy set nie zaczął się dobrze dla podopiecznych Włodzimierza Habarty. Rywale grali niemal bezbłędnie i szybko odskoczyli na kilka punktów (8:4,16:9). Na szczęście okazało się, że to nie Chorzów był taki dobry, ale Cieszyn grał do tego momentu słabo. Przebudzenie nastąpiło w odpowiednim momencie i 'Koper' błyskawicznie odrobił straty, doprowadzając do remisu po 18, a następnie dobił rywali, wygrywając tę partię do 20.
W drugiej odsłonie już nie było takich emocji, bowiem nasz zespół od początku do końca kontrolował wydarzenia na boisku (8:3, 16:7, 25:16).

W ten sposób zespół II LO awansował do finału, w którym zmierzył się z drużyną X LO w Katowicach. Dla naszych chłopaków miał to być rewanż za zeszłoroczną minimalną porażkę z 'Paderewskim' na tym samym etapie rozgrywek.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia naszej ekipy 8:5. Do stanu 16:12 nic nie wskazywało na emocje w końcówce, ale niestety rywal bardzo szybko doprowadził do remisu po 19, a następnie objął prowadzenie 22:19. Trzypunktową przewagę katowiczanie utrzymali do końca tej odsłony.

Przebieg drugiej partii przez dłuższy czas do złudzenia przypominał przebiegł pierwszego seta. Najpierw bezpiecznie prowadzenie 'Kopera' (8:4, 16:13), a następnie zryw rywali, który doprowadził do remisu (17:17). Tym razem jednak końcówka należała do drużyny z Cieszyna. Przy stanie 22:20 licznie zgromadzonych kibiców porwała długa wymiana, rozpoczęta efektowną obroną, a zakończona równie efektownym atakiem w ósmy metr. Przy następnej akcji siatkarz rywali zaatakował w siatkę, a potem swoje zagranie skomentował w niecenzuralny sposób, za co został ukarany żółtą kartką.

W ten sposób o awansie do finału wojewódzkiego musiał zadecydować tie-brak.
W nim ponownie prowadzenie objęła drużyna Włodzmierza Habarty, (6:3, 8:4). Na szczęście tym razem rywal nie był w stanie zbliżyć się do naszego zespołu. I chociaż obronił dwa meczmole, to z parkietu zszedł pokonany 12:15, a w całym meczu 1:2

Półfinały w Piłce Siatkowej Chłopców  - fotorelacja

Wyniki:

Półfinały
X LO Katowice - II LO Mikołów - 2:0 (25:20, 25:22)
II LO Cieszyn - ZSTiO nr 3 Chorzów - 2:0 (25:20, 25:16)

o 3 miejsce
ZSTiO nr 3 Chorzów - II LO Mikołów - 2:0 (25:18, 25:18)

Finał
II LO Cieszyn - X LO Katowice - 2:1 (22:25, 25:20, 15:12)


Skład Kopera: B. Bulowski, R. Malewski, Sz. Zrąbkowski, Ł. Kolankowski, K. Kolankowski, M. Granieczny, A. Nocuń, A. Gąsior, Sz. Czapla, P. Waszek, Ł. Wantuła, D. Gomola, M. Pastucha
źródło: SRiWR Olza
dodał: OK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: