Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kontrole autokarów

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. To czas wyjazdów na kolonie, obozy czy wycieczki. W związku z tym policjanci dokonują wzmożonych kontroli autokarów oraz kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek.

Jak co roku podczas wakacji na drogach zauważa się wzmożony ruch pojazdów zwłaszcza w rejonach wypoczynkowych. To okres także intensywnych kontroli przeprowadzanych przez mundurowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruch drogowym. - Policjanci zwracać będą szczególną uwagę na respektowanie przepisów ruchu drogowego w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości kierujących, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach oraz stanu technicznego – głównie pojazdów realizujących przewóz osób autokarami. – informują mundurowi.

Przygotowano wykaz miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autokarów, zgodności wymaganych dokumentów i stanu trzeźwości kierowców. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie dokonują kontroli stanu technicznego autobusu oraz badają stan trzeźwości jego kierowcy, na pisemny wniosek organizatora przejazdu lub przewoźnika. Pisemne zgłoszenie należ przesłać z pięciodniowym wyprzedzeniem na adres poczty elektronicznej WRD KPP w Cieszynie e-mail: rd@cieszyn.ka.policja.gov.pl. W Cieszynie, kontrole autobusów prowadzane są na terenie parkingu przy ul. Frysztackiej 104 w rejonie okręgowej stacji kontroli pojazdów "AUTOTEST". Więcej na temat kontroli autobusów można uzyskać pod nr telefonu 47 85 73 526.

Wykaz punktów kontroli na terenie całego kraju można znaleźć na stronie Komendy Główniej Policji.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: