Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kontrole autobusów w Cieszynie

Na pisemny wniosek organizatora przejazdu lub przewoźnika, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie dokonują kontroli stanu technicznego autobusu oraz badają stan trzeźwości jego kierowcy.

Kontroli autobusów dokonują policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie na terenie parkingu przy ul.  Bielskiej 200  w Cieszynie, w rejonie stacji kontroli pojazdów. - Organizator powinien przeznaczyć na kontrolę około jednej godziny przed zabraniem pasażerów. Przeprowadza się również kontrolę z pasażerami lecz wówczas należy pamiętać, że w przypadku ujawnienia złego stanu technicznego autobusu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego, dalsza jazda przeważnie jest już niemożliwa, co nie nastraja pozytywnie już siedzących na swoich miejscach i czekających na wyjazd pasażerów. Przewoźnik lub organizator w tej sytuacji organizuje podstawienie do wyjazdu kolejnego autobusu, którego kontrolę można ustalić już telefonicznie z oficerem dyżurnym KPP w Cieszynie pod numerem telefonu 33 8516200. - informują policjanci.

Przewoźnik lub organizator przejazdu winien przesłać pisemne zgłoszenie z trzydniowym wyprzedzeniem na adres poczty elektronicznej WRD KPP w Cieszynie e-mail: rd@cieszyn.ka.policja.gov.pl. - Termin ten pozwala racjonalnie zaplanować i wykorzystać patrole w dniach, w których zgłoszono kilka kontroli autobusów, a są to nierzadko dni wolne od pracy lub czas ferii zimowych i wakacji. Kontakt z funkcjonariuszem zajmującym się tematyką kontroli autobusów: st. asp. Andrzej Sobczak tel. 33 8549526, a w czasie jego nieobecności prosimy o kontakt z sekretariatem 33 8549512. – informują policjanci.

red.

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: