Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kontrola escape roomów również w powiecie cieszyńskim

Po tragedii, która wydarzyła się w koszalińskim escape roomie, straż pożarna przeprowadziła kontrole wszystkich tego typu obiektów w Polsce. Zgodnie z ogólnokrajowymi danymi, dotąd stwierdzono ponad 1000 uchybień, w większości związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym, w szczególności z drogami ewakuacyjnymi. Jak sytuacja wygląda na Śląsku Cieszyńskim?

Aby wyjaśnić całą sytuację, najpierw należy skupić się na idei escape roomu. Jest to swojego rodzaju „pokój zagadek”, w którym są zamykane osoby, decydujące się na przeżycie takiej przygody. Cała zabawa polega na wyjściu z pomieszczenia, jednak żeby to uczynić, trzeba rozwiązać serię zagadek. W Polsce działa kilkaset firm, oferujących łącznie około 1000 pokojów zagadek. Prowadzone kontrole są wynikiem tragedii, która wydarzyła się 4 stycznia w escape roomie w Koszalinie – w wyniku pożaru i braku drogi ewakuacyjnej życie straciło tam 5 15-letnich dziewcząt.

Kontrole zostały przeprowadzone również w powiecie cieszyńskim. Chociaż w tym przypadku właściwie powinno użyć się słowa „kontrola”, gdyż znajduje się tutaj tylko jeden obiekt tego typu. Umiejscowiony w Wiśle escape room został już sprawdzony przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej. Niestety, stwierdzono uchybienia…  - W powiecie cieszyńskim znajduje się jeden escape room, który został już sprawdzony przez strażaków. W trakcie przeprowadzania kontroli dopatrzono się uchybień, dotyczących ochrony przeciwpożarowej a dokładnie z warunkami ewakuacji. Aktualnie trwa postępowanie w tej sprawie – poinformował st. Kpt. Michał Pokrzywa, Rzecznik Prasowy PSP w Cieszynie.

Niestety, strażacy nie zgodzili się na udzielenie nam informacji, jak poważne były te uchybienia i co dalej z wiślańskim escape roomem. Jak udało nam się dowiedzieć, zadecyduje o tym wynik prowadzonego postępowania. Nie wiadomo, czy zakończy się ono nakazem zamknięcia obiektu, czy też zwyczajnie właściciel będzie musiał usunąć uchybienia. 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-09 15:56:56
koszor: Teraz się obudzili. Takie obiekty powinny być kontrolowane kilka razy roku, a nie tylko po wielkiej tragedii.
2019-01-09 22:44:19
doler: Z tego co pamiętam to jeszcze był jeden na Rzezniczej w Cieszynie? Już to padło?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: