Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Konkurs Wyrobów Kulinarnych

Regionalny Konkurs Wyrobów Kulinarnych na Święta Bożego Narodzenia, którego organizatorem jest Miejski Dom Kultury „Prażakówka” w Ustroniu zaprasza do „smacznego” uczestnictwa Koła Gospodyń Wiejskich oraz osoby indywidualne z regionu Śląska Cieszyńskiego. 

Impreza odbędzie się przy współpracy Urzędu Miasta Ustroń, patronat nad nią objął Czesław Gluza Starosta Powiatu Cieszyńskiego oraz Ireneusz Szarzec Burmistrz Ustronia.  

Konkurs rozpocznie się 17 grudnia o godz. 10.00 w sali widowiskowej MDK „Prażakówka” w Ustroniu. Wyroby kulinarne oceniane będą w trzech kategoriach: I - ciasta, ciasteczka i inne słodkości, II - pasztety i wędzonki, oraz III kategoria - potrawy z ryb. Jury oceni między innymi smak, jakość, zapach, zgodność receptury z tradycją, wystrój stoiska, jak również nazwy gwarowe przygotowanych wyrobów kulinarnych związane z własnym regionem, i oryginalność.  

Celem konkursu jest ukazanie naszego kulinarnego dziedzictwa oraz prezentacja i dokumentacja wypieków z własnego regionu, zwłaszcza tych, które przygotowane zostały według dawnych już zanikających receptur. Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przewidziane są nagrody pieniężne i rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe dyplomy.  

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: