Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koniec z limitami do specjalistów

Zgodnie z zapowiedziami Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego: - Po majówce zostanie ogłoszona profilaktyka dla osób 40 plus i zniesienie limitów w dostępie do lekarzy specjalistów. W najbliższym tygodniu będzie także wprowadzony pilotaż Krajowej Sieci Kardiologicznej.

Rząd przygotował na najbliższe lata plan poprawy zdrowia Polaków, który składa się z pięciu elementów, który ma obejmować Krajową Sieć Onkologiczną, Krajową Sieć Kardiologiczną, zniesienie limitów w dostępie do lekarzy specjalistów, opiekę i rehabilitację pocovidową i program profilaktyki dla osób 40 plus.

Na stronach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) ukazała się informacja, że w przypadku ograniczonej lub czasowo zawieszonej realizacji świadczeń wykonywanych planowo, NFZ zaleca wznowienie ich udzielania od 4 maja 2021 r. Jest w niej także stwierdzenie że "ze względu na poprawę sytuacji epidemicznej, dotychczasowe zalecenie ograniczenia udzielania świadczeń planowych, wydane w związku z minimalizowaniem ryzyka transmisji infekcji COViD-19 oraz potrzebą zapewnienia dodatkowych łóżek szpitalnych dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia, należy przyjąć za nieobowiązujące".

- Odbudowa zdrowia Polaków będzie priorytetem w najbliższym czasie. Najważniejszym zadaniem jest powrót do normalnego leczenia, do zajmowania się zdrowiem tak jak przed pandemią – powiedział Minister Zdrowia. I dodał, że to nie jest tylko kwestia wychodzenia z COVID-19. - To problem znacznie szerszy, bo niestety pandemia spowodowała również pewne zaniedbanie zdrowia publicznego.

Zapowiadając zmiany minister wyjaśniał, że zaniedbanie to wiąże się m.in. z ograniczoną dostępnością do systemu opieki, którego duża część była zaangażowana w walkę z pandemią COVID-19. - Najważniejszym zadaniem na najbliższy miesiąc, dwa, trzy miesiące jest powrót do normalnego leczenia, do zajmowania się zdrowiem tak jak zajmowaliśmy się nim w czasie przedpandemicznym – stwierdził minister.

Zapowiedzi. Które przedstawiło Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia brzmią obiecująco. Mamy nadzieję, że na obietnicach publicznych się nie skończy i będziemy mogli skorzystać z leczenia innego niż coidowe.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-01 15:55:51
krzysztof mm: ale jaja, panie Ferdku, ale jaja, chyba komuś notowania spadają - było już milion aut elektrycznych, sto tysięcy mieszkań, słynny prom, elektrownia w Ostrołęce, port lotniczy CPK i bóg wi co, zostały zrujnowane stadniny, dwie wieże kaczyńskiego, lewe premie co się szydło należały, wojna banasia z resztą złodziei, respiratory od handlarza bronią, maseczki od instruktora narciarskiego, helikoptery i samoloty dla żony kuchcińskiego300 milionów na rydzyka, skok na media, lista się nie kończy a teraz jeszcze najwyższa w UE śmiertelność po II wojnie światowej - ta bolszewicka banda nie zna umiaru w bezczelności łgarstw i manipulacji, byle jak najdłużej i jak najwięcej udoić
2021-05-01 16:00:51
☞☞☞: już pokazali co potrafią - ratowników olali, pielęgniarkom pokazali środkowy palec, lekarzom kazali emigrować, pacjentom podnieśli podatki
2021-05-01 17:48:03
Oko: Zamordowali, przy poklasku covidian 100 tys. Polaków, to limity można znosić.
2021-05-01 18:26:57
jasper: Macie piwo +, grilla + , Martyniuka ale za to bezprawie pis-bolszewi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: