Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dostęp do rehabilitacji niepełnosprawnych łatwiejszy

Program „Świadczenia medyczne Narodowego Funduszu Zdrowia dla osób niepełnosprawnych na lata 2020-2021” skierowany jest do osób powyżej 16. roku życia, które wymagają rehabilitacji leczniczej, a posiadają orzeczenie o lekkim albo umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na swojej stronie internetowej poinformował, że dzięki umowie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ) osoby niepełnosprawne będą miały lepszy dostęp do rehabilitacji leczniczej. Projekt będzie finansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Środki finansowe, które zostaną w ramach programu uruchomione przeznaczone są na leczenie osób z niepełnosprawnościami, co powinno przełożyć się na zwiększenie skuteczności podejmowanych działań rehabilitacyjnych, jak i ułatwić dostęp do świadczeń z zakresu rehabilitacji. Realizacja programu umożliwi osobom niepełnosprawnym osiągnięcie jak najpełniejszej aktywności w życiu społecznym.

W sytuacji, kiedy osoba z niepełnosprawnością znajduje się pod opieką instytucji wspierających np. domów pomocy społecznej, ośrodków pomocy społecznej czy centr pomocy rodzinie – program ułatwi jej powrót do samodzielnego funkcjonowania.

Program „Świadczenia medyczne Narodowego Funduszu Zdrowia dla osób niepełnosprawnych na lata 2020-2021” jest programem rządowym finansowanym ze środków Funduszu Solidarnościowego. Na realizację projektu przeznaczono w tym roku 50 mln złotych.

Organizacje, Stowarzyszenia, Fundację oraz instytucje zajmujące się pomocą dla osób niepełnosprawnych zapraszamy do zainteresowania się programem na stronach MRiPS oraz NFZ.

 

AK, PFRON

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: