Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Koniaków odblokowany

Złe warunki na drogach w regionie, padająca od kilku dni marznąca mżawka utrudnia życie kierowcom i pieszym. Pokryte lodem chodniki są pułapką dla poruszających się na nogach. Wieczorem zablokowany był przejazd przez Salmopol.
Przez kilka godzin zablokowany był wczoraj wieczorem przejazd z Koniakowa drogą wojewódzką 943 od centrum wsi w stronę góry Ochodzita. Spore utrudnienia były również na drodze prowadzącej przez Salmopol. Jak informuje Rafał Domagała rzecznik cieszyńskiej policji, wiele samochodów nie radziło sobie z pokonaniem oblodzonej jezdni.
 
W rejonie tym pracowały pługopiaskarki, droga posypywana była solą, jednak po chwili kiedy samochody te przejechały, sytuacja się powtarzała i na drodze ciągle pojawiał się lód – mówi rzecznik.
 
 
 
 
Paradoksalnie śnieg, który spadł wczoraj wieczorem, poprawił sytuację. Zwiększyła się dzięki niemu przyczepność na drodze, samochody mogły przejechać przez Salmopol.
Na godzinę 9.00 cieszyńska policja nie miała informacji o nieprzejezdnych drogach.
 
Wiele pracy mają także lekarze w cieszyńskim szpitalu. Na dzisiaj mogę powiedzieć że już jest około 30% więcej pacjentów niż w inne zimowe dni – mówi Dariusz Babiak rzecznik prasowy cieszyńskiego Szpitala Śląskiego. I w poradni chirurgicznej i w szpitalnym oddziale ratunkowym od rana pojawia się wielu pacjentów. Urazy związane są z upadkami, to najczęściej złamania, zwichnięcia.
 
 
 
Dłużej niż zwykle trzeba czekać na fachowa pomoc. Większa liczba pacjentów powoduje kolejki. Ale w miarę na bieżąco udaje się udzielać porad – dodaje Babiak. Jednak praktycznie wszyscy chorzy kierowani są na RTG, to może nieco wydłużać oczekiwanie.
 
Aktualizacja godzina 11.00
 
Jak informuje rzecznik Kolei Śląskich Maciej Zaremba, pociągi w województwie jeżdżą bez większych problemów. Kilka minut opóźnienia mogą mieć skłądy na trasie Katowice – Żywiec. Jednak do godziny dwunastej, sytuacja ta powinna wrócić do normy – informuje Zaremba. Nie ma informacji o jakichkolwiek problemach jeśli chodzi o linię ze Śląska w stronę Wisły.
 
Wiecie o utrudnieniach, macie zdjęcia? Piszcie na adres redakcja@ox.pl
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: