Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sekuła na czele województwa, Mamy nowego marszałka

- Liczę na rzeczową dyskusję, a nie na polityczne harce - tak wybór nowego zarządu województwa śląskiego skomentował dla OX.pl politolog dr Tomasz Słupik z Uniwersytetu Śląskiego. Nowym marszałkiem wybrano Mirosława Sekułę.

Mirosław Sekuła (PO) dotychczasowy wiceminister finansów Mirosław Sekuła i były prezes NIK na stanowisku marszałka województwa śląskiego zastąpił Adama Matusiewicza (PO), który podał się do dymisji po kompromitacji z Kolejami Śląskimi.

Z Matusiewiczem odwołano stary zarząd, z Mirosławem Sekułą do nowego weszli: Aleksandra Gajewska-Przydryga i Mariusz Kleszczewski (oboje PO), Stanisław Dąbrowa (PSL) i Jerzy Gorzelik (Ruch Autonomii Śląska).

- Najważniejsze zadanie, które stoi przed nowym marszałkiem to uporządkowanie sytuacji. Mirosław Sekuła to raczej administrator, nie wizjoner. To dobra kandydatura, by dotrwać do wyborów, nie wiem czy on potrafi tchnąć nowego ducha w województwo śląskie. To dopiero początek jego pracy, uczciwie jest dać mu kredyt zaufania do końca 2013 roku, ale osobiście nie wiążę z tym kandydatem wielkich nadziei - uważa dr Tomasz Słupik.

Politolog zwraca uwagę na najważniejsze decyzje, które będzie musiał podjąć nowy marszałek: zrównoważony budżet, porządek z Kolejami Śląskimi oraz sensowne wypracowanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

(łg)

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: