Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Konferencja podsumowujące projekt Open Air Museum

W czwartek (26.09.2019) w czeskim Avionie odbyła się konferencja podsumowująca projekt Open Air Museum. W trakcie spotkania zaprezentowano działania, jakie zostały podjęte w związku z jego realizacją, a także relacjonowano, w jaki sposób nowa aranżacja przestrzeni miejskiej wpłynie na wizerunek miasta.

Na konferencji pojawili się przedstawiciele samorządów zarówno z polskiej, jak i z czeskiej strony Cieszyna. Projekt był realizowany przez oba miasta, jednak to polski Cieszyn był w tym przypadku stroną wiodącą.

Podczas spotkania zaprezentowano nie tylko aspekty wizualne, które udało się osiągnąć dzięki rewitalizacji, ale również wskazano, jak duże ma ona znaczenie dla mieszkańców miasta oraz dla turystyki – celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej w oparciu o wspólną ofertę turystyczną, zbudowaną wokół fenomenu i dziedzictwa miasta podzielonego. Celem szczegółowym projektu jest przyciągnięcie do miasta nowych turystów, którzy dzięki ofercie turystycznej zatrzymują się w polskim lub czeskim Cieszynie na dłużej, dzięki czemu dojdzie do rozwoju usług branży turystycznej, co z kolei pozytywnie wpłynie na wzrost liczby stabilnych i trwałych miejsc pracy (…) jednym z kluczowych działań było stworzenie ekspozycji muzealnych na obu nabrzeżach Olzy. Zwiedzanie rozpoczyna się od Hali Widowiskowo-Sportowej po stronie polskiej, Aleją Piastowską wzdłuż Olzy, następnie kontynuowane jest przez Most Przyjaźni, koło kawiarni Avion i dalej przez nabrzeże Wolności po nabrzeżu Czeskim – wyjaśniała Renata Karpińska z Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Łączne wydatki kwalifikowane projekty wyniosły 384 444,34 Euro. Na realizację zadania z funduszu EFRR miasto Cieszyn otrzymały 326 777,69 Euro, Miasto Cieszyn dołożyło 57 666,65 Euro. Z kolei w przypadku strony czeskiej, całkowity koszt projektu wyniósł 275 019,22 Euro. EFRR przeznaczyło na ten cel 233 766,33 Euro, Budżet Państwa dołożył 13 750,07 Euro, a Miasto Czeski Cieszyn może pochwalić się wkładem własnym w wysokości 27 501,92 Euro.

W obu Przypadkach miasta otrzymały z funduszu EFRR 85% wydatków kwalifikowanych.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-27 21:37:35
krzysztof.nn: czy na sali jest leśniczy?...: ✍ Do zastrzelenia ż u b r a doszło w okolicach Bonina (woj. zachodniopomorskie). Kłusownik wyciął z zabitego zwierzęcia wielkie kawały mięsa. Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu. Miał wyjaśniać, że "pomylił żubra z dzikiem". . ✍ Z a b i t e g o żubra znalazł w poniedziałek grzybiarz i zgłosił sprawę w leśnictwie. W środę powiadomiono policję i Pogotowie Żubrowe Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego. - 90 proc. m i ę s a wycięto, bez patroszenia. Zrobiono to w bardzo specyficzny sposób, tnąc po grzbiecie. Bardzo w p r a w n i e to zrobiono - powiedział Maciej Tracz z Pogotowia Żubrowego. Jego zdaniem "trzeba dobrze znać budowę żubra, żeby móc to zrobić tak precyzyjnie". Podczas sekcji zwłok odnaleziono pocisk - półpłaszczowy m y ś l i w s k i. Uderzył on w żebra, rozbijając je na kawałki, które to r o z e r w a ł y serce zwierzęcia. Policja ustaliła wczoraj podejrzanego. Według nieoficjalnych informacji zatrzymano jednego z l e ś n i c z y c h - czytamy na stronie polsatnews.pl. Jak tłumaczył zatrzymany, p o m y l i ł on zwierzę z dzikiem. Myśliwemu grozi nawet pięć lat więzienia ✍
2019-09-28 08:46:49
donekT: cytat" w jaki sposób nowa aranżacja przestrzeni miejskiej wpłynie na wizerunek miasta." koniec cytatu, Cieszyn powinien coś z tego wynieść. Jak można zauważyć, obecnym władzom bardziej zależy na sprowadzaniu demonstrantów, niż turystów. Ciekawe, kiedy portal OX opublikuje odpowiedź PLAY?
2019-09-30 15:25:57
qbalo86: "Open Air Museum" - to już po polsku ciężko jakąś nazwę wymyślić?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: