Konderla: Nie jest źle

Skoczkinie narciarskie przystąpiły w niedzielny poranek do drugiego konkursu tegorocznego Letniego Pucharu Interkontynentalnego. Nicole Konderla (na zdj.) zajęła 8. miejsce, a Paulina Cieślar uplasowała się tuż za pierwszą „10”.

- Po ostatnich trzech ciężkich tygodniach dwukrotnie plasuję się w TOP10. Nie jest źle – przyznała Nicole Konderla za pośrednictwem mediów społecznościowych. Goleszowianka okazała się najlepszą spośród Polek we wczorajszym konkursie inauguracyjnym Letniego Pucharu Interkontynentalnego, tocząc bój o podium.

Wiele wskazywało na to, że zawodniczka AZS-u AWF Katowice również dziś zostanie najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką naszego kraju, gdyż po skoku na odległość 92,5 metra zamykała czołową „6” na półmetku konkursu. Niestety, w rundzie finałowej wylądowała blisko pięć metrów bliżej (88,0 m) i spadła na 8. pozycję, plasując się zaraz za Anną Twardosz. Punktowy dorobek powiększyła również Paulina Cieślar – wiślanka zajęła 12. miejsce.