Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kończyce Wielkie: będzie chodnik przy ul. ks. Olszaka?

W połowie listopada odbyła się spotkanie w terenie przedstawicieli Powiatu Cieszyńskiego oraz Gminy Hażlach. Podczas wizji lokalnej omówiono temat chodnika przy ulicy ks. Olszaka w Kończycach Wielkich. O inwestycji mówi się od lat, a mieszkańcy podkreślają, jak ważna jest dla bezpieczeństwa.

 - Już dziś wiemy, że inwestycja nie będzie prosta, szybka i tania. Koniecznym będzie poszerzenie jezdni, przebudowa mediów, a przede wszystkim wytyczenie geodezyjne działek przylegających do drogi i przekazanie ich przez mieszkańców w formie darowizny na rzecz powiatu. Jednak już dziś wiemy (od p. sołtys), że jest obopólna zgoda na taki tryb działania – mówi Grzegorz Sikorski, wójt Gminy Hażlach. Mieszkańcy są skłonni przekazać część swoich działek, gdyż ich zdaniem na drodze dzięki temu będzie znacznie bezpiecznej.

Gmina Hażlach zamierza w tym zakresie współpracować z Powiatem Cieszyńskim. Ruszyły już wstępne prace koncepcyjne w zakresie budowy chodnika. Grzegorz Sikorski odbył również spotkanie w terenie – wizja lokalna ma związek z koncepcją dostosowaniem drogi do potrzeb - Spotkanie w terenie było również okazją do omówienia przebudowy ul. Prostej, Miodowej i Truskawkowej – cieszyć może fakt, iż w ramach inwestycji wygospodaruje się około 10 nowych miejsc parkingowych przy kończyckim budynku wielofunkcyjnym – podsumował Sikorski.

JŚ.mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: