Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dziś Ogólnopolski Dzień Seniora

Dziś (14.11) świętujemy Ogólnopolski Dzień Seniora. Święto ważne, szczególnie w okresie pandemii, kiedy seniorzy mogą czuć się samotni i wyobcowani. O to, aby pamiętać o starszych członkach naszych rodzin i przyjaciołach prosi Lucyna Bałandziuk – prezes cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Seniorzy – czyli najstarsi członkowie naszych rodzin, mają dziś swoje święto. To dzień, kiedy powinniśmy pamiętać o ich potrzebach i pochylić się nad problemami. Jak podkreśla Lucyna Bałandziuk, o seniorach powinniśmy pamiętać zawsze. Czasem wystarczy jeden telefon, krótka rozmowa, aby taka osoba poczuła się lepiej. Cześć seniorów nie korzysta z dobrodziejstw Internetu, nie korzysta z komunikatorów i mediów społecznościowych. Dlatego pozostają tradycyjne formy kontaktu i zwyczajna rozmowa.

Seniorzy w naszym społeczeństwie odgrywają bardzo ważną rolę. Często swoim spokojem są w stanie rozwiązać różnego rodzaju problemy. Są również doskonałymi słuchaczami i chętnie służą swoim doświadczeniem życiowym. W dniu ich święta składamy seniorom najserdeczniejsze życzenia – żyjcie długo, jak najdłużej, i humory niech Wam służą, Niech ta jesień życia złota, zaoszczędzi Wam kłopotów. Niech spod nóg odsuwa kłody, abyście wciąż się czuli młodzi – składa życzenia prezes cUTW.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-15 13:27:09
crank: Przestańcie wreszcie zamydlać ludziom oczy na temat seniorów. Jesteśmy ludźmi skazanymi na bezkarne dręczenie i zaszczuwanie przez ludzi młodych zarówno z e statusem (ich zdaniem) jaśnie państwa i kompletną patologię. Przerabiam to na własnej osobie nie tylko od początku pandemii, ale nasilone od blisko roku. Nie mogę już słuchać ani oglądać tych fałszywych apeli!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: