Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kończyce Małe: zasłabła w łazience, tlenku węgla brak

W poniedziałek (21.01.2019) straż pożarna pojawiła się na ulicy Janusza Korczaka w Kończycach Małych. Wszystko za sprawą zasłabnięcia w łazience jednego z budynków - mieszkańcy podejrzewali obecność tlenku węgla.

Do zdarzenia doszło w Kończycach Małych w poniedziałek (21.01.2019) po godzinie 20. Wszystko za sprawą zasłabnięcia - osoba poszkodowana została wyniesiona z łazienki przez ojca. Była przytomna, ale słaba. Na miejscu udzielono jej wsparcia psychicznego i wezwano pogotowie ratunkowe. Dokonano również pomiarów pod kątem obecności tlenku węgla - wyjaśnia st. kpt. Michał Pokrzywa, Rzecznik Prasowy PSP w Cieszynie. Wyniki pomiarów w łazience wyszły negatywnie. Powtórzono je przy włączonym piecyku gazowym, jednak również wtedy nie stwierdzono zagrożenia.

W jednym z pomieszczeń urządzenie pomiarowe wykazało, iż zawartość czadu wynosi 12 ppm. Pomieszczenie zostało przewietrzone, powtórny pomiar również nie wykazał zagrożenia. Jak wyjaśniają strażacy, przy aktualnej obecności smogu w powietrzu, tlenek węgla może dostać się do pomieszczeń nawet z zewnątrz.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: