Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowojorski jazz w Skoczowie

Lata 30. XX wieku to szczególny okres w historii muzyki. W stanach Zjednoczonych rozkwita blues i jazz, a ponadto trwa prohibicja, a na ulice wyjeżdżają pierwsze samochody. Wszyscy, którzy tamte czasy darzą szczególną sympatią, będą mogli przenieść się w czasie już w najbliższą sobotę w Skoczowie.

"Moonlight Vehicle", bo taką nazwę nosi spektakl muzyczny, który obejrzeć będzie można w sobotę, 26 stycznia o godzinie 18:00 w sali MCK "Pod Pegazem" przy ul. Targowej 26 w Skoczowie, to opowieść o muzyce jazzowej z lat 30. XX wieku. 

O czym opowiada spektakl? Jak informuje MCK w Skoczowie- Martha (Siggy Davis), wokalistka jazzowa z Południa, stara się znaleźć swoje miejsce na Północy, nie zapominając o drogiej jej sercu muzyce jazzowej. Musi do niej przekonać Franka (Tomasz Stockinger) konesera muzyki europejskiej. Ten z jednej strony jest bardzo oporny na nowinki, z drugiej zaczyna zauważać, że muzyka Marthy łączy Afroamerykanów i Białych, a w dobie kryzysu pozwala wiązać koniec z końcem.

Spektakl jest doskonałą okazją, aby na żywo zobaczyć występ świetnej solistki jazzowej Siggy Davis oraz cenionego aktora Tomasza Stockingera. Wysłuchać będzie można znakomitych utworów George'a Gershwina, takich jak "Fascinating rhytm", "O'sole mio", "Oh' Lady be good", "Summertime", "Seranada", "After You've gone", "Somebody Loves me", "My native land", "Let's call the whole things off", "When Johny comes marching home", "A'int misbehaving", "My Bonnie".

Dariusz J. Michalski z magazynu Audioplay napisał na temat spektaklu:

Spektakl muzyczny "Moonlight Vehicle" (...) zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Pan Tomasz Stockinger zaskoczył mnie swoim wokalem (bo o jego uroku osobistym byłam przekonana) a głęboki, silny i czarujący głos amerykańskiej wokalistki Siggy Davis przyprawił mnie o drżenie. Cóż to była za energia na scenie... Jeśli dodać do tego, że przy fortepianie zasiadał Stefan Gąsieniec a struną kontrabasu czarował Stan Michalak, to czego chcieć więcej? Moja dusza została dopieszczona, serce poruszone, uszy chciały słyszeć jeszcze i jeszcze... (...) Oby więcej takich wieczorów.

Serdecznie polecamy - bilety można zakupić tutaj.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: