Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kończyce Małe: 1,5 miliona złotych strat

W niedzielę (14.11) właściciele sali weselnej w Kończycach Małych przezywali dramatyczne chwile. W budynku doszło do pożaru, straty oszacowano na 1,5 miliona złotych.

 Pierwsze zgłoszenia dotyczące pożaru dotarły do strażaków około 17, na miejscu szybko pojawiły się jednostki OSP, do których z czasem dołączały kolejne zastępy – pożarem objęta była część restauracyjna, ogień wydostawał się przez okna i sięgał części hotelowej. Początkowo podano jeden prąd wody (po upewnieniu się, że media zostały odłączone), następnie podano kolejne, 3 w natarciu, 2 prądy w obronie części hotelowej i więźby dachowej – relacjonuje mł. bryg. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

W trakcie działań wprowadzono strażaków do środka, w celu przeszukania budynku oraz kontynuowania działań gaśniczych. Rozebrano część kartonowo-gipsowych sufitów i wełnę mineralną, w celu poszukiwania dodatkowych zarzewi ognia. Budynek został oddymiony, całość sprawdzono kamerą termowizyjną i czujnikiem tlenku węgla. Nie stwierdzono zagrożenia. Po zakończeniu działań na miejscu pozostały 2 zastępy z OSP, w celu monitorowania pogorzeliska. W gaszeniu brało udział 12 zastępów w sile 50 strażaków.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, 5 osób – mieszkańców budynku, ewakuowało się przed przyjazdem strażaków. Właściciel w trakcie działań źle się poczuł, został przebadany przez ZRM, jednak odmówił przewiezienia do szpitala.

Straty związane z pożarem są duże – straty oszacowano na kwotę 1,5 miliona złotych, mienie uratowane warte jest około miliona. Przyczyny pożaru ustala policja, na miejsce wezwany został biegły z zakresu pożarnictwa – wyjaśnia Pokrzywa. 

Na pomoc pogorzelcom przygotowano zbiórkę w serwisie Pomagam.pl 

 

Pisaliśmy:

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-16 10:39:42
agnes34a: Najważniejsze że nikomu nic się nie stało. Ale przecież właściciele dostaną pieniądze z ubezpieczenia???? Wierzcie mi nie takie ludzie mają nieszczęścia i muszą sobie sami radzić?
2021-11-16 12:02:46
Efob: Znam ta rodzine,bardzo im wspolczuje to bardzo fajna, pracowita rodzina,szkoda domu i wlascicieli,ale najwazniejsze ze im nic sie nie stalo.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: