Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolizja samochodu konwojowego

W miniony piątek (12.10.2018 r.) w Cieszynie odbyły się ćwiczenia służb mundurowych. Scenariusz ćwiczeń przewidywał uruchomienie procedur związanych z wypadkiem drogowym przy udziale konwoju przewożącego dwóch więźniów.

Scenariusz ćwiczeń był taki, że z Zakładu Karnego w Cieszynie wyjeżdża konwój z dwiema osobami pozbawionymi wolności. Na ul. Aleja Jana Łyska w Cieszynie dochodzi do wypadku z udziałem więźniarki przewożącej skazanych. Samochód konwojowy nie może dalej kontynuować jazdy. Kierowca drugiego pojazdu, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym uskarża się na bóle w klatce piersiowej i nodze, pozostaje uwięziony w samochodzie. Dowódca konwoju informuje dowódcę zmiany o zdarzeniu, zabezpiecza miejsce do czasu przybycia wsparcia. Po przyjeździe na miejsce patrolu Policji z Cieszyna, jeden z więźniów zostaje przeprowadzony do radiowozu i zostaje przewieziony do Zakładu Karnego w Cieszynie natomiast drugi zostaje przemieszczony do samochodu konwojowego Służby Więziennej z Oddziału Zewnętrznego ZK Cieszyn w Bielsku Białej. Na miejscu wykonywane są czynności przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Cieszyna oraz jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Cieszyna polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym.

Jak informuje por. Tomasz Głasek, z ZK w Cieszynie, to nie pierwsze ćwiczenia Służby Więziennej z pozostałymi służbami na terenie Cieszyna. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie umiejętności dowodzącego działaniami ochronnym oraz kadry kierowniczej i dowódczej, były sprawdzającymi gotowość i koordynacje współdziałania służb, jakie przeprowadzane są w przypadku zaistnienia zdarzenia drogowego z udziałem konwoju osób skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej regularnie ćwiczą i doskonalą swoje umiejętności, biorąc udział w różnego typu szkoleniach.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: