Piłkarski weekend za nami

Co ciekawego przyniósł ten weekend? W A klasie doszło do zmiany lidera, gdyż pierwszą porażkę Olzy wykorzystali piłkarze z Zabłocia. Z kolei w najniższej klasie rozgrywkowej prym wciąż wiodą Błękitni, którzy odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu.

IV liga, 11. kolejka

Ustronianie nie raz udowodniali, że potrafią być groźni w końcówkach spotkań. W sobotnim meczu z Jasienicą, Kuźnia zgarnęła trzy punkty, a decydujące momenty miały miejsce właśnie pod koniec regulaminowego czasu gry. W 86. minucie wynik otworzył Maksymilian Wojtasik, a cztery minuty po nim, końcowy rezultat ustalił Adrian Sikora. Kuźnia wciąż utrzymuje się na wysokiej, czwartej pozycji.

Okręgówka, 12. kolejka

Piłkarze z Zebrzydowic, po raz trzeci w tym sezonie, prowadzili różnicą dwóch bramek i nie zdołali sięgnąć po choćby jeden punkt. Spójnia prowadziła, po pierwszej połowie, już 2:0 z Błyskawicą Drogomyśl. Jednak podopieczni Krystiana Papatanasiu, po zmianie stron, zaczęli odrabiać straty i ostatecznie wywalczyli trzy punkty. Dzięki tej wygranej Drogomyśl wciąż traci tylko punkt do lidera rozgrywek, Beskidu Skoczów. Piłkarze Kamila Sornata odnieśli kolejne wysokie zwycięstwo (6:0), tym razem nad Pruchną, która zamyka tabelę.

A klasa, 11. kolejka

Zmiana lidera w A klasie. Olza Pogwizdów poniosła pierwszą porażkę w tym sezonie. Przegrana okazała się kosztowna, gdyż podopieczni Dariusza Kłody nie otwierają już ligowej tabeli. Na fotel lidera wskoczyli piłkarze z Zabłocia. Orzeł miał niemałe problemy z pokonaniem Istebnej, ale ostatecznie sięgnął po komplet punktów.

B klasa, 8. kolejka

Błękitni znowu górą. Piłkarze Pierśćca, w ramach 8. kolejki, udali się na spotkanie do Górek Wielkich. Podopieczni Dariusza Malchara poradzili sobie ze Spójnią i kontynuują serię bez straty punktów. Dla Błękitnych to już siódme zwycięstwo z rzędu. Formę złapali także zawodnicy z Iskrzyczyna. Iskra odniosła czwartą wygraną pod rząd, a w dodatku czwartą wysoką – 7:0 z Golasowicami.

KS Nierodzim Ustroń - GKS Morcinek Kaczyce 3:0
LKS Spójnia Górki Wielkie - LKS Błękitni Pierściec 1:3
LKS Rudnik - LKS Ochaby 96 1:2
MKS Promyk Golasowice - LKS Iskra Iskrzyczyn 0:7