Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejny zakażony. Raport sanepidu

Jak wynika z raportu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej, dziś (17.04) zdiagnozowano kolejny przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie naszego powiatu. Wykryto go u mieszkańca Cieszyna.

Od wczoraj nie zmieniła się liczba hospitalizowanych pacjentów w Szpitalu Śląskim w Cieszynie - nadal przebywa w nim 10 osób z podejrzeniem groźnej choroby. Izolacją domową objętych jest 49 osób. 

Od początku epidemii do dziś, na terenie całego powiatu, z objawów choroby udało się wyleczyć 11 osób. W tym samym okresie odnotowano jeden przypadek śmiertelny. 

Szczegółowe dane dostępne są poniżej w tabeli:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-17 20:28:40
krzysztof.nn: dopiero gdy ci notoryczni łgarze z PiS zostaną pozbawieni władzy dowiemy się ilu naprawdę chorowało, ilu zmarło - dziś statystyki montowane są pod karykaturalne "wybory" w maju
2020-04-17 23:15:49
donekT: Obawiam się, że wówczas nowi zarządcy zajmą się raczej rywalizacją, o co bardziej dogodne posady;)
2020-04-18 08:13:34
hanbes: A może zamiast tych ciągłych, jałowych dysput opiszę wam sytuację przedstawioną w radiu RMF przez redaktora Olbratowskiego: gościu wściekły zaczął rzucać maseczką na ulicy, na zdziwienie sąsiada odparł że trafiła mu się wybrakowana bo nie ma otworów na oczy... Życzę wszystkim zdrowia, optymizmu i uśmiechu w takich a nie innych czasach!
2020-04-18 09:50:11
Anthony: wystarczyło zrobić nieco więcej testów i oto wynik: "Aż 36 kolejnych osób zakażonych w powiecie żywieckim! Taką informację podały rano służby prasowe wojewody śląskiego. To zatrważająca informacja. Można się tylko domyślać, że w części związane jest to z sytuacją w Śląskim Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji „Ad-Finem” w Czernichowie, gdzie pierwsze przypadki zakażenia wśród pacjentów i personelu medycznego stwierdzono już kilka dni temu."
2020-04-18 09:52:43
Anthony: "Każdy rozumie, że dbanie o wysokie morale pracowników medycznych jest kluczowe dla bezpieczeństwa państwa. A koledzy się zastanawiają, czy może do nich zapuka policja i bezprawnie nakaże walczyć z epidemią - powiedział Łukasz Jankowski, lekarz i prezes warszawskiej Okręgowej Izby Lekarskiej. Tak zareagował na piątkowe zapowiedzi prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry."
2020-04-18 09:53:24
Anthony: "Deklaracje ze strony rządzących nie pokrywają się z tym, co się później dzieje. Jeszcze kilka dni temu minister zdrowia bił brawo medykom, dziękował jak bohaterom za walkę - przypomniał. - Medycy i media pokazali, że skierowania na front walki z epidemią są wydawane bezprawnie, że panuje chaos i następnego dnia pojawia się wątek kierowania lekarzy do prokuratury - podkreślił Jankowski. Dodał, iż "ma poczucie, że medycy są traktowani jak przedmiot jakiejś gry". - My w tej grze nie uczestniczymy. Jeżeli uczestniczymy, to tylko w walce z koronawirusem. Koronawirusa da się pokonać testami, sprzętem, ale nie da się go pokonać prokuraturą"
2020-04-18 09:57:32
Anthony: "Łukasz Jankowski mówił także o innym problemie, który narasta - To problem pacjentów, którzy czekali w wielotygodniowych kolejkach na zabieg, na diagnostykę i ten czas oczekiwania się przedłuża. Oddziały są zamykane, zamykane są planowe przyjęcia. Chorzy mają odkładane zabiegi, dalej i dalej. A przecież tak w nieskończoność nie da się funkcjonować. Sytuacja związana z koronawirusem odbije się na pacjentach, którzy na tego koronawirusa nie chorują" - karygodne parcie PiS na wybory w maju tylko pogarsza tę sytuację, statystyki są fałszowane, rzeczywistość zaklinana, a Polacy umierają jeden po drugim i już nie tylko z powodu wirusa, ale coraz częściej wskutek zapaści w służbie zdrowia do której PiS się nie chce przyznać
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: