Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Folkowe maseczki w gminie Istebna

Górale włączyli się również w pomaganie innym w tym trudnym czasie. Istebna, Jaworzynka i Koniaków to najbardziej na południe wysunięte miejscowości powiatu cieszyńskiego, które często określane są mianem matecznika kultury beskidzkiej. Mimo, iż górale uchodzą za ludzi zahartowanych i zdrowych, to także tutaj przestrzega się wymogów związanych z epidemią.

Urząd Gminy zakupił blisko 500 maseczek dla seniorów, strażaków i pracowników w Centrum Pasterskim w Koniakowie, by tym samym wesprzeć lokalny biznes i górali tam zatrudnionych. Zależy nam cały czas na podkreślaniu faktu, iż w tym trudnym czasie musimy się trzymać razem i na pierwszym miejscu wspierać lokalnych producentów. Wiem także, że mieszkańcy szyją maseczki po domach dla swojej rodziny, sąsiadów i potrzebujących i rozdają je we własnym zakresie. Bardzo się cieszę z poczucia społecznej solidarności, szacunku i empatii dla potrzebujących pomocy – powiedziała Wójt Gminy Istebna, Łucja Michałek. Na terenie gminy Istebna bezpłatne maseczki dla seniorów rozdawane są w Urzędzie Gminy oraz w Gminnym Ośrodku Kultury.

Folkowe maseczki

W Gminnym Ośrodku Kultury zorganizowano akcję szycia maseczek wśród mieszkańców, którzy to potrafią - .Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim mieszkańcom, którzy bezinteresownie szyli w domach maseczki dla seniorów, a my w GOKu zajęliśmy się ich dystrybucją. Ośrodek zakupił także potrzebne materiały na szycie maseczek. Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom, że pomimo własnych obowiązków znaleźli na to czas, a część z nich pokryła koszty materiału, gumek i tasiemek we własnym zakresie – komentuje Aneta Legierska, zastępca dyrektora z istebniańskiego Ośrodka Kultury. Rozdano tutaj ponad kilkaset folkowych maseczek otrzymanych od mieszkanek Jaworzynki, Istebnej, a także dyrekcji, członków i mam z Zespołu Regionalnego Istebna, którzy także na ten trudny czas zajęli się m.in. szyciem maseczek.

Maseczki dla szpitala

Niesamowitą otwartością i dobrą organizacją wyróżniała się także w „maseczkowej akcji” istebniańska placówka szkolna. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Istebnej zdaje sobie sprawę z tego, że w związku z epidemią koronawirusa szpitale i placówki medyczne w całym kraju borykają się z brakiem podstawowego sprzętu ochronnego. Chodzi między innymi o maseczki ochronne. Dlatego Dyrekcja i Rodzice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej podjęli się inicjatywy szycia masek ochronnych dla szpitala w Cieszynie. - Przekazaliśmy ponad 1 tysiąc maseczek do szpitala. W akcję włączyły się mamy i pracownicy obsługi, Rada Rodziców pomogła zaś zakupić niezbędne do szycia materiały. Darmowe tasiemki przekazał sklep w Jaworzynce i pasmanteria w Istebnej Centrum. Maseczki były szyte na miejscu w szkole i transportowane do Cieszyna. Przy współpracy z Ośrodkiem Kultury w Istebnej chcemy jeszcze uszyć maseczki dla istebniańskich seniorów z materiału i gumek przekazanych przez GOK. Jestem dumna z postawy pracowników i rodziców i cieszę się, że możemy pomóc – mówi dyrektor ZSP, pani Danuta Haratyk-Woźniczka.

Red./GOK Istebna

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: