Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kolejny Festiwal Nauki już wkrótce!

Ponad 50 wykładów, debat, warsztatów i spotkań o cyberbezpieczeństwie, bezpieczeństwie energetycznym, czy nowoczesnych technologiach - 17. Festiwal Nauki Akademii WSB, który startuje 22 marca, zapowiada się bardzo interesująco.

- Nasz Festiwal ma na celu upowszechnianie nauki, umożliwienie każdemu obcowania z nauką, poznawania jej metod i dorobku, zachęcanie do pogłębiania wiedzy. Pokazujemy naukę w sposób przystępny, stąd wśród prelegentów wydarzenia są osoby, które potrafią wyjaśnić złożone kwestie w sposób zrozumiały i przejrzysty, tak, by nauka była przystępna i przydatna dla każdego, również w codziennym życiu - mówi dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, rektor Akademii WSB.

- Wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza przedsięwzięć popularyzujących wiedzę, tym razem przybiera formułę inną niż zwykle - tegoroczna edycja odbędzie się w formie zdalnej. W ostatnim roku ograniczone zostały osobiste kontakty, co jeszcze bardziej związało nas ze sferą wirtualną i mocniej zakotwiczyło ludzi w świecie online. W festiwalowym programie nie mogło zatem zabraknąć tematów związanych m.in. z cyberbezpieczeństwem - dodaje Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, miasta-współorganizatora festiwalu.

Szczegółowy harmonogram, a także zapisy na poszczególne wydarzenia festiwalowe można znaleźć na portalu wsb.edu.pl.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: