Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kolejny alarm bombowy

Dziś (06.10) przed 8 rano pojawiło się kolejne zgłoszenie dotyczące podłożenia ładunku wybuchowego w przedszkolu. W związku z tym straż pożarna i policja pojawiła się w Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym w Jaworzynce. Tak jak w poprzednich przypadkach ratownicy nie stwierdzili zagrożenia.

Od kilku tygodni alarmy bombowe w placówkach oświatowych w regionie są standardem. Patrząc na działania "żartownisia" można odnieść wrażenie, że każdy obiekt tego typu prędej, czy późnie doczeka się "swojej" wiadmości e-mail, ostrzegającej przezd zagrożeniem zwiazanym z bombą. Na szczęście alarmy są fałsze. Tak było również dziś (06.10) w Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym w Jaworzynce - na miejscu pojawiła się straż pożarna i policja. Dyrekcja placówki dokonała ewakuacji, jeszcze przed przybyciem na miejsce zastępów. Ewakuowano łącznie 20 osób, w tym 13 dzieci - wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

W tym przyapdku również nie stwierdzono zagrożenia, jednak w przypadku zgłoszeń tego typu mundurowi zawsze stosują ustalone procedury, zakładające ewakuację i sprawdzenie obiektu.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-07 07:03:21
krzysztof.mm: aparat bezpieczeństwa PiS-państwa spręża się i staje na głowie kiedy zagrożone są bezpośrednio interesy PiS-władzy, wtedy dużo i szybko potrafią - tak na co dzień to najlepsi są w cięciu konfetti dla PiS-ministra, opryskiwaniu gazem łzawiącym feministek, no i rzecz jasna inwigilowaniu opozycji, a obywatel dla tej ekipy tyle wart co krowa dla mleczarza - doić, doić, doić, a jak bryka to kijem po grzbiecie
2020-10-07 11:40:10
inigo: Szkoda, że te niedobre pisiory nie są w stanie zagonić Krzysztofa do konkretnej, pożytecznej roboty. Może wyleczyloby go to z biegunki internetowej
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: