Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strażacy podsumowują wichurę

Chociaż wydawało się, że walka z żywiołem na Śląsku Cieszyńskim miała miejsce tylko w miniony weekend (3 i 4 października 2020), to dopiero we wtorek strażacy zakończyli usuwanie powalonych drzew i dokonali podsumowania. W ciągu czterech dni odnotowano łącznie 46 zdarzeń, związanych z nawałnicą.

Wezwania dotyczące usuwania skutków nawałnicy zaczęły wpływać w sobotę (03.10) – od 3 rano w sobotę, aż do wtorkowego poranka strażacy w związku z wichurą interweniowali łącznie 46 razy. Większość działań polegała na usuwaniu powalonych drzew. Dwa razy wypompowano również wodę z zalanej piwnicy – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Chociaż wiatr uspokoił się już w niedzielę, jeszcze w poniedziałek wpłynęło kilkanaście zgłoszeń, a we wtorek rano jedno.

Najwięcej interwencji ratownicy odnotowali w Ustroniu – tam zastępy wyjeżdżały aż 15 razy. Sporo działo się również w Cisownicy i Brennej. W wyniku wiatru 2 samochody zostały uszkodzone. W Koniakowie z kolei znaleziono zwłoki mężczyzny. O tej sprawie więcej pisaliśmy tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: