Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejni złodzieje z Trójwsi zatrzymani

Policjantom udało się wczoraj (14.06.11) w Trójwsi zatrzymać dwóch złodziei. Jeden uległ pokusie posiadania cudzej komórki, drugiemu przypadła do gustu kosiarka spalinowa.

Do pierwszej kradzieży doszło na Kubalonce w jednym z lokali gastronomicznych. Wieczorem dyżurny komisariatu Policji w Wiśle został powiadomiony o kradzieży telefonu komórkowego: - Zgłaszająca interwencję kobieta, przekazała mundurowym, że nieznany sprawca wykorzystał jej chwilową nieuwagę i skradł leżący na stoliku telefon komórkowy marki Nokia. Pokrzywdzona wyceniła go na 600 zł. Policjanci zebrali informacje o osobach, które w tym czasie przebywały w lokalu. Podejrzenie padło na młodego chłopaka - opisuje przebieg sprawy mł. asp. Rafał Domagała z KPP w Cieszynie.

Jak się okazało przypuszczenia policjantów były słuszne, kiedy  funkcjonariusze zapukali do mieszkania 14-latka, ten od razu przyznał się do kradzieży: - 14-latek dobrowolnie oddał telefon, który przekazano właścicielowi. Nieletni został już przesłuchany. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny - mówi Domagała.

Do drugiej kradzieży i skutecznego zatrzymania doszło także nad ranem w Jaworzynce, w przysiółku Trzycatek zgłoszono włamanie do pomieszczeń gospodarczych, jednego z ośrodków wypoczynkowych: - Złodziej dostał się do środka podnosząc całe drzwi z zawiasów. Jego łupem padła kosiarka spalinowa. Policjanci popołudniu namierzyli włamywacza. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec wsi. Funkcjonariusze zwrócili kosiarkę właścicielowi, a złodzieja przewieźli do komisariatu - relacjonuje Domagała.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Ostatnio policjanci zatrzymali w Trójwsi nastoletnich złodziei, którzy kradli paliwo:
 Nastoletni włamywacze

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: